فعالیت اپراتور مخابراتی چینی در آمریکا ممنوع شد


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از نیویورک تایمز، این درحالی است که مقامات دولتی آمریکا اقدامات بیشتری برای محدود کردن تاثیر شرکت های چینی بر مصرف کنندگان، کسب وکارها و شبکه های ارتباطی این کشور اتخاذ می کنند.

۴ کمیسیونر این آژانس فدرال به لغو اجازه فعالیت زیرمجموعه آمریکایی شرکت «چاینا یونیکام »رای دادند. آنها معتقدند این شرکت می تواند به ارتباطات آمریکایی دسترسی یابد یا آنها را تغییر مسیر دهد و جاسوسی کند. کمیسیون فدرال ارتباطات همچنین چاینا یونیکام را به گمراه کردن آژانس و کنگره متهم کرده اند. این درحالی است که شرکت مذکور یکی از بزرگترین تهیه کنندگان سرویس های موبایل در چین به حساب می آید.

چاینا یونیکام در بیانیه ای اعلام کرد پیش از این نیز از قوانین و مقررات مختلف پیروی کرده و طی دو دهه گذشته یک شریک معتبر برای مشتریانش بوده است.

این شرکت همچنین اعلام کرد از حقوق و منافع شرکت و مشتریانش دفاع می کند.

تصمیم کمیسیون فدرال ارتباطات در بحبوحه تنش های مداوم میان واشنگتن و پکن به دلیل تاثیرگذاری چین بر فناوری و مخابرات جهان گرفته شده است.

قانونگذاران و رگولاتورها از جمله سناتور چاک شومر از نیویورک در سال ۲۰۱۹ در نامه ای اعلام کردند کمیسیون فدرال تجارت باید قابلیت های چاینا یونیکام و چاینا تله کام برای فعالیت در آمریکا را بررسی کند.

این آژانس فدرال در اکتبر ۲۰۲۱ میلادی به چاینا تله کام اعلام کرد که دیگر قادر به ارائه سرویس در آمریکا نخواهد بود.

از سوی دیگر بورس نیویورک نیز علاوه بر این دو شرکت ، چاینا موبایل را نیز حذف کرده و جو بایدن( رییس جمهور آمریکا) سال گذشته اعلام کرد شهروندان این کشور نباید در هیچ یک از ۳ شرکت مذکور سرمایه گذاری کنند.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

استفاده از اینترنت استارلینک برای خودروها، هواپیماها و کشتی ها
استخدام در فیس بوک تحت تأثیر رکود اقتصادی
آشنایی باجدیدترین راهکارهای سازمانی ایرانسل در نمایشگاه شهرهوشمند
ارتباطات در مناطق زلزله زده پایدار است