فعالیت پیمانکار اپل در ۲ شهر چین متوقف شد


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، دولت چین از اواخر مارس ۲۰۲۱ میلادی قرنطینه ای گسترده در شانگهای و کانشان اعمال کرده تا وسیع ترین شیوع ویروس کرونا از سال ۲۰۱۹ تاکنون در این کشور را کنترل کند.

شرکت پتاگرون اعلام کرد از سرگیری فعالیت های دو واحد به اجازه دولت وابسته است.

این درحالی است که شرکت بزرگتر فاکسکان نیز که در چین آیفون سرهم می کند ماه گذشته اعلام کرد عملیات هایش در شهر شنژن به دلیل شیوع ویروس کرونا در آنجا مختل شده بود.

شرکت های جهانی از تولید کننده موبایل گرفته تا تراشه ساز برای تولید به شدت به چین و کشورهای جنوب شرقی آسیا وابسته هستند. این شرکت ها از زمانی که همه گیری ویروس کرونا اختلالاتی در بازار ایجاد کرد، سعی دارند زنجیره تامین ذخایر خود را متنوع تر کنند.

به گفته کمیسیون نظارت مالی تایوان در کل ۱۶۱ شرکت تایوانی اعلام کرده اند فعالیت هایشان در شانگهای و کانشان متوقف شده است که از این تعداد ۴۱ موسسه دستگاه های الکترونیکی می سازند.

مینگ چی کو تحلیلگر موسسه TF International Securities در این باره می گوید: در بهترین حالت، تولید احتمالاً از اواخر آوریل یا اوایل می به طور کامل از سر گرفته می شود.

به گفته او اپل به دلیل زنجیره تامین ذخایر قدرتمند و رابطه با دولت چین می تواند تاثیر این قرنطینه را به حداقل برساند.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

تعلیق فروش کارخانه تولید تراشه انگلیس به چین
دومین تحقیقات انگلیس از تبلیغات گوگل آغاز شد
ارتقای زیست‌بوم هوش مصنوعی برای بهبود سیاستگذاری و توسعه کسب‌وکار
تامین سرویس‌ مورد نیاز دستگاه‌ها برای اتصال به پنجره دولت هوشمند