فعالیت یک برند لباس ایرانی برای نجات «تیمره»


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

دنیای تبلیغات – یک برند لباس ایرانی با هدف معرفی میراث تاریخی «تیمره» و نجات این محوطه‌ باستانی۴۰ هزار ساله، فعالیت‌هایی را آغاز کرده است.

برند لباس ایرانی برای نجات «تیمره»” src=”http://media.isna.ir/content/1461220040599_333.jpg/3″ alt=”تیمره” />

به گزارش دنیای تبلیغات به نقل از ایسنا، سال‌هاست اخباری از «سنگ‌نگاره‌های تیمره» و تخریب‌ آن‌ها می‌شنویم؛ سنگ‌نگاره‌ها از کهن‌ترین آثار تاریخی و هنری باقی‌مانده از بشریت‌اند، از جمله «سنگ‌نگاره‌های تیمره» در خمین که به گفته‌ی کارشناسان، در نوع خود کم‌نظیر و حتی بی‌نظیرند. نقاشی‌هایی که برخی از آن‌ها را اجداد ما حدود ۱۷ هزار سال پیش در استان مرکزی و منطقه‌ای بین گلپایگان و خمین، روی سنگ‌ها حک کرده‌اند.

مت

 

أسفانه سنگ‌نگاره‌های این محوطه، مورد بی‌مهری و بی‌توجهی‌های زیادی قرار گرفته و در دهه‌های گذشته دستخوش حوادث مختلف شده‌اند. البته در این راستا اقدامات مردمی و خودجوشی از جمله برگزاری سمینارها و تشکیل زنجیره انسانی انجام و از مدتی پیش نیز «تیمره» توسط یک برند لباس ایرانی معرفی و کمپینی برای نجات آن تشکیل شده است.

به گفته مدیر این برند ایرانی، آن‌ها با حمایت از «کمپین نجات تیمره» نخستین فعالیت‌های اجتماعی خود را انجام می‌دهند.

طراحان این کمپین، برنامه‌هایی را مانند رونمایی از مجموعه لباس‌های نجات تیمره، برگزاری مسابقه‌ بزرگ طراحی لباس با موضوع تیمره، حفاظت فیزیکی از یکی از بزرگ‌ترین سنگ‌نگاره‌های ایران، برپایی سمینار بزرگ تیمره، فراخوان ارسال مقالات در زمینه نگهداری و مراقبت ویژه از تیمره، فراخوان ساخت و ارسال soundtrack های مرتبط با تیمره برای شرکت در مسابقه دارند.

 


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

دیدگاهتان را بنویسید