فناوری فضایی بستر تحقق اقتصاد مقاومتی و کارآفرینی


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرنگار مهر، مرتضی براری در اینستاگرام با اشاره به روز اقتصاد مقاومتی و کارآفرینی نوشت: زمانیکه مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در سال ۸۹ اقتصاد مقاومتی را مطرح کردند، اجرای آن را تعیین کننده رشد و شکوفایی کشور دانستند. ایشان استفاده از همه بخش های دولتی و مردمی، حمایت از تولید ملی، مدیریت منابع ارزی و مدیریت مصرف را از ارکان اقتصاد مقاومتی ذکر کردند و شرکت های دانش بنیان را یکی از بخش های مهم آن دانستند.

رئیس سازمان فضایی ایران افزود: فناوری فضایی با داشتن رشد اقتصادی بالا در دنیا، بستر بسیار مناسبی برای ایجاد اشتغال و شکوفایی اقتصادی است. از طرفی با وجود جوانان خلاق و نوآور در کشور، با استفاده از این فناوری می توان به مدیریت صحیح کشور در حوزه های مختلف کمک کرد. دانش و تجربه استفاده از این فناوری در کشور وجود دارد و با بهره گرفتن از آن و حتی صادرات این فناوری می‌توان بازارهای منطقه ای و بین المللی را هدف قرار داد.

وی گفت: فناوری فضایی بستری بسیار مناسب برای تحقق ارکان و اهداف اقتصاد مقاومتی است و سازمان فضایی ایران هم با مدنظر قرار دادن این ارکان برنامه های خود را در جهت تحقق آن در حوزه توسعه فناوری و هم در ارائه خدمات کاربردی به جامعه تدوین کرده است.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

اطلاعیه مرکز ملی فضای مجازی درباره حمله سایبری به سامانه سوخت
تمام زیرساخت‌های ارتباطی کشور بدون مشکل در حال خدمات‌رسانی هستند
وزارت دادگستری آمریکا از اپل شکایت می کند
لاوصولی ۳۳ میلیارد تومان از مطالبات شرکت ارتباطات زیرساخت