فناوری ۵G به تشخیص ویروس کرونا از راه دور کمک می کند


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از گیزموچاینا، شرکت ZTE با همکاری «چاینا تله کام» نشان داده فناوری نسل  پنجم اینترنت می تواند در مبارزه علیه چالش های بهداشتی مهمی مانند شیوع ویروس کرونا در چین، کمک حال باشد.

این دو شرکت با همکاری یکدیگر  و با استفاده از اینترنت۵G به طور موفقیت آمیز مرکزی برای تشخیص بیماری کرونا از راه دور در بیمارستان «وست چاینا» و مرکز کلینیک بهداشت عمومی چنگدو در دانشگاه ایالت سیچوان ساخته اند.

در ۲۵ ژانویه شرکت ZTE ایستگاه هایی متصل به یکدیگر و مجهز به فناوری ۵G در اتاق کنفرانس بیمارستان «وست چاینا» برای تشخیص و درمان از راه دور ساخت. به این ترتیب اتاق کنفرانس از راه دور به سیستم های درمان و تشخیص ویروس کرونا متصل بود. 

در ۲۶ ژانویه این شرکت سیستم های توزیع ۵G را در یک نقطه حساس دیگر فعال کرد. در نهایت هنگامیکه اینترنت۵G در این منطقه راه اندازی شد، شرکت به بیمارستان وست چاینا، کلینیک بهداشت عمومی چنگدو  و کمسیون بهداشت سیچوان کمک کرد تا از راه دور  سرویس مشاوره ویدئویی را اجرا کنند.

کمیسیون بهداشت سیچوان  بیمارستان وست چاینا را به عنوان مرکز اصلی سیستم تشخیص و مشاوره ۵G  اعلام کرد.

این مرکز به ۲۷ بیمارستان دیگر دسترسی دارد که طی شیوع ویروس کرونا در ۲۰۱۹ میلادی، بیماران مبتلا را پذیرش و درمان کرده اند.

علاوه بر آن ZTE تصمیم دارد تا نخستین سیستم تشخیص از راه دور ویروس کرونا در چین را بسازد که کل ایالت سیچوان را پوشش می دهد. به این ترتیب یک شبکه  برای  تشخیص از راه دور در بیمارستان هایی فراهم می شود که در حال حاضر به ایالت ووهان کمک می کنند.

در مرحله بعد ZTE تصمیم دارد  تیم های پزشکی و نجات  ایالت ووهان را به اینترنت۵G مجهز کند تا  آنها نیز بتوانند سرویس های تشخیص از راه دور را  از بیمارستان « وست چاینا» دریافت کنند.

این شرکت همچنین مشغول احداث شبکه ارتباطات برای بیمارستان «لی شن شان» در ایالت ووهان است. 


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

دومین دوره طرح جامع «از مهارت تا اشتغال» برگزار می شود
پرونده «حاکمیت سایبری در خارج از کشور» خبرگزاری مهر ۱۰۰تایی شد
مدل‌های ارزیابی کمی و کیفی محتوای الکترونیکی بومی تدوین شد
کمبود تراشه ۲۰۲۳ میلادی برطرف می شود