فیس‌بوک برای فریب سنای آمریکا تلاش می کند


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، در هفته‌های اخیر مشخص شده که تحقیقات داخلی خود فیس‌بوک هم ثابت می‌کند استفاده از اینستاگرام اثرات روحی و روانی منفی بر جوانان دارد. قرار است در این زمینه یک جلسه استماع داخلی در سنای آمریکا برگزار شود و فیس‌بوک برای خنثی کردن جو منفی بر علیه خود قصد دارد در این جلسه نتایج تحقیقاتی را منتشر کند که حاکی از تأثیرات مثبت اینستاگرام است.

آنتی گونه دیوس رئیس واحد امنیت فیس‌بوک در این جلسه جزئیات تلاش‌های فیس‌بوک برای حفاظت از کودکان و نوجوانان را در فضای آنلاین بیان کرده و به نکاتی مانند ایجاد حساب خصوصی پیش فرض برای افراد زیر ۱۶ سال در زمان پیوستن به اینستاگرام اشاره می‌کند.

کارشناسان مستقل می‌گویند اقدامات فیس‌بوک در این زمینه به هیچ وجه کافی و دلسوزانه نیست و این شرکت در هفته‌های گذشته به شدت مورد انتقاد بوده است. بر اساس گزارش نشریه وال استریت ژورنال اینستاگرام خود از اثرات منفی این شبکه اجتماعی بر سلامت روانی کاربران جوان آگاه بوده است.

مارشا بلاک برن عضو جمهوری خواه سنا در این مورد گفته است: فیس‌بوک می‌داند که خدماتش فعالانه به جوانان آسیب می‌زند و خود فیس‌بوک مجموعه‌ای از بررسی‌های عمیق را در مورد استفاده جوانان از اینستاگرام انجام داده است.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

فیس بوک و اینستاگرام هر کلیک کاربر را ردیابی می کنند
تولید ماهواره‌ های خیام ۲، خیام ۳ و خیام ۴ در ایران
آمریکا جمع آوری داده توسط دوربینهای نظارتی را قانونمند می کند
بررسی علل ناکامی آمریکا در مقابله با فناوری‌های چینی