فیس‌بوک سرانجام در مورد قلدری و آزار مجازی گزارش داد


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، بر اساس اطلاعاتی که فیس‌بوک در مورد این پلتفرم منتشر کرده، از هر ده هزار بازدید از فیس‌بوک در سه ماهه سوم سال جاری میلادی بین ۱۴ تا ۱۵ بازدید مربوط به مطالبی بوده که مروج قلدری و آزار جنسی بوده‌اند.

فیس‌بوک که برای بازسازی اعتباری و شهرت خود به متا تغییر نام داده، مدعی شده که از هر ده هزار پیام اینستاگرام نیز بین ۵ تا ۶ پیام را محتوای حاوی قلدری و اذیت جنسی تشکیل می‌دهد.

در هفته‌های اخیر افشاگری‌های مکرر فرانسیس هاوگن در مورد بی توجهی فیس‌بوک به امنیت و منافع کاربران خبرساز شده است. وی مدیران ارشد فیس‌بوک را به بی توجهی به قطبی شدن فضای این شبکه اجتماعی، وارد آوردن آسیب روحی و روانی به دختران نوجوان در اینستاگرام، تضعیف دموکراسی و اهمیت دادن به سود شخصی به جای منافع کاربران متهم کرده است.

مقامات سیاسی در آمریکا و کشورهای اروپایی خواستار عملکرد شفاف فیس‌بوک و ارائه تصویری دقیق از وضعیت سوءاستفاده از کاربران آن شده‌اند. فیس‌بوک مدعی شده طی همین مدت حدود ۹.۲ میلیون محتوای مختلف را به علت زورگیری و آزار جنسی سایر کاربران حذف کرده است.

آنتیگون دیویس مدیر جهانی ایمنی فیس‌بوک به تازگی در این مورد گفته است: آزار و اذیت و قلدری مجازی یک چالش منحصر به فرد و یکی از پیچیده‌ترین مسائل مربوط به فیس‌بوک است.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

آمار تراکنشهای دیجیتال/ بلوغ ۷۰ درصدی دستگاهها در خدمات الکترونیک
آمریکا با ادغام انویدیا و ARM مخالفت کرد
افشاگر فیس بوک درباره اصلاح قانون به کنگره مشاوره داد
تقاضا برای آیفون ۱۳ کاهش یافت