فیس بوک انتشار اخبار در استرالیا را متوقف کرد


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، صبح امروز کاربران استرالیایی فیس بوک متوجه شدند این شبکه اجتماعی در اقدامی ناگهانی محتوای تمام رسانه‌ها را حذف کرده است. این در حالی است که اختلاف میان دولت استرالیا و شرکت فناوری بر سر تصویب قانون پرداخت هزینه به رسانه‌های محلی برای انتشار اخبار، وارد مرحله جدیدی شده است.

به نوشته نشریه تلگراف فیس بوک اعلام کرد انتشار اخبار تمام رسانه‌های استرالیایی در پلتفرم خود را ممنوع کرده است. همچنین کاربران در سراسر جهان نمی‌توانند محتوای خبری استرالیایی را به اشتراک بگذارند. علاوه بر آن تمام اخبار و گزارش‌های خبری برای کاربران استرالیایی نمایش داده نخواهد شد.

اقدام فیس بوک با انتقادات زیادی از سوی تولید کنندگان اخبار، سیاستمداران و حامیان حقوق بشر روبرو شده است.

جاش فرایدنبرگ خزانه دار استرالیا در یک کنفرانس خبری تلویزیونی گفت: فیس بوک اشتباه کرد. اقدامات این شبکه اجتماعی غیر ملزوم بودند. آنها ناشیانه رفتار کردند و این امر به شهرتشان در استرالیا لطمه می‌زند.

او در ادامه اعلام کرد اوایل هفته با مارک زاکربرگ درباره قوانین در حال تصویب گفتگو کرده اما مدیر ارشد اجرایی فیس بوک هیچ هشداری درباره حذف اخبار از پلتفرم مذکور نداده بود.

اقدام ناگهانی فیس بوک به طور کامل با شیوه عملکرد گوگل در مواجهه با تصویب قانون پرداخت هزینه به رسانه‌های استرالیایی متفاوت است. هر دو این شرکت‌ها تهدید کردند سرویس‌های خود در استرالیا را متوقف می‌کنند. اما در عوض گوگل در روزهای اخیر با چند رسانه بزرگ این کشور قراردادهایی برای انتشار محتوا امضا کرد.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

هند قانون استفاده از شارژر یکسان را تصویب می کند
فیس بوک و اینستاگرام هر کلیک کاربر را ردیابی می کنند
تولید ماهواره‌ های خیام ۲، خیام ۳ و خیام ۴ در ایران
آمریکا جمع آوری داده توسط دوربینهای نظارتی را قانونمند می کند