فیس بوک برای تسویه شکایت ۹۰ میلیون دلار غرامت می دهد


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، به طور دقیق تر این شکایت فیس بوک را متهم کرده بود پس از آنکه در نسخه وب این شبکه اجتماعی از حساب های کاربری شان خارج می شوند، فعالیت های اینترنتی آنها را ردیابی می کند.

در همین راستا پیشنهاد اولیه تسویه این شکایت به دادگاهی در کالیفرنیا ارائه شده و نیازمند تایید قاضی است. طبق شرایط این تسویه فیس بوک ملزم است داده های جمع آوری شده به شیوه نامناسب را حذف کند.

کاربران فیس بوک را متهم کرده اند با استفاده از افزونه‌ها برای ذخیره کوکی‌ها، فعالیت های آنان را ردیابی می کند. چنین رفتاری قوانین حریم خصوصی و شنود فدرال و ایالتی را نقض کرده است.

همچنین در این شکایت ادعا شده بود فیس بوک تاریخچه مرورگر کاربران را به پروفایل هایی افزوده و به تبلیغ کنندگان فروخته بود.

این پرونده در ژوئن ۲۰۱۷ میلادی رد شد اما دوباره دادگاه استینافی در آوریل سال ۲۰۲۰ آن را احیا کرد.

تسویه این پرونده شامل تمام کاربران فیس بوک در آمریکا می شود که بین ۲۲ آوریل ۲۰۱۰ تا ۲۶ سپتامبر ۲۰۱۱ میلادی از وب سایت های غیر فیس بوک با کلید «لایک» این شبکه اجتماعی بازدید کرده اند.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

فیس‌بوک اطلاعاتی درباره توزیع تبلیغات سیاسی افشا می کند
مرکز تبادل اطلاعات کشور باید دارای مدل اقتصادی شود
اجرای قانون شبکه های اجتماعی در فلوریدا لغو شد
مسائل کلیدی در اخلاق فضایی چیست؟