فیس بوک به تبعیض علیه کارگران متهم شد


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آسوشیتدپرس، دولت ترامپ با شکایت علیه فیس بوک، آن را متهم به تبعیض علیه کارگران آمریکایی کرده است. به طور دقیق دولت آمریکا ادعا می کند فیس بوک به جای کارمندان آمریکایی، کارگران خارجی با ویزای مخصوص را برای ٢۶٠٠ شغل با درآمد بالا  استخدام کرده است. 

وزارت دادگستری آمریکا روز گذشته اعلام کرد شبکه اجتماعی مذکور از به کارگیری و استخدام کارگران واجد شرایط آمریکایی برای مشاغلی خودداری می کند که برای کارگران با ویزای موقت رزرو شده اند. 

 ویزاهایH-1B  مربوط به شرکت های بزرگ فناوری هستند  و توسعه دهندگان برنامه و دیگر کارمندان این شرکت ها از آن بهره می گیرند. 

 این شکایت پس از ٢ سال تحقیقات گسترده توسط بخش حقوق شهروندی وزارت دادگستری آمریکا انجام شده است.   در بیانیه بخش حقوق شهروندی وزارت دادگستری آمریکا آمده است: فیس بوک عمدا سیستم استخدامی ایجاد کرده که به کارگران واجد شرایط آمریکایی اجازه نمی دهد به طور عادلانه  از فرصت های شغلی  باخبر شوند. درعوض صاحبان ویزاهای موقت را به کار می گیرد. 

 متوسط درآمد سالانه فرصت های شغلی مذکور ١۵۶ هزار دلار است. 


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

استفاده از اینترنت استارلینک برای خودروها، هواپیماها و کشتی ها
استخدام در فیس بوک تحت تأثیر رکود اقتصادی
آشنایی باجدیدترین راهکارهای سازمانی ایرانسل در نمایشگاه شهرهوشمند
ارتباطات در مناطق زلزله زده پایدار است