فیس بوک به تبعیض متهم شد


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آسوشیتدپرس، دولت فدرال آمریکا فیس‌بوک را متهم به تبعیض کرده است. طبق اسناد موجود فیس‌بوک متهم است به صاحبان مسکن و آژانس‌های املاک اجازه داده به طور سیستماتیک گروه‌های مختلف افراد مانند افراد غیر مسیحی، مهاجران و اقلیت‌های قومیتی را از دیدن آگهی‌های آپارتمان و خانه‌های خود محروم کنند.

وزارت مسکن و توسعه شهری این اتهامات را علیه فیس‌بوک اعلام کرده است. چنین شکایتی احتمالاً به جریمه‌ای چند میلیون دلاری برای فیس‌بوک منجر می‌شود. اما علاوه آن این روند در حقیقت ضربه‌ای به قلب مدل تجاری فیس‌بوک یعنی ارائه تبلیغات برای گروه‌های خاص است.

«بن کارسون» وزیر مسکن و توسعه شهری آمریکا در این باره گفت: فیس‌بوک با توجه به هویت و مکان زندگی افراد نسبت به آنها تبعیض قائل می‌شود. این شرکت با استفاده از رایانه گزینه‌های انتخاب مسکن فرد را محدود می‌کند.

در مقابل فیس‌بوک طی بیانیه‌ای اعلام کرده نسبت به این اتهامات متعجب شده است. همچنین طبق این بیانیه فیس‌بوک با وزارت مسکن و توسعه شهری مشغول همکاری است تا نگرانی‌های موجود را برطرف کند. همچنین گام‌هایی از جمله حذف هزاران گزینه هدف‌گیری تبلیغاتی در سال گذشته برای جلوگیری از این تبعیض برداشته است.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

حمله باج افزاری به ۵۴۰ هزار داور ورزشی در آمریکا
موس جدید برای کنترل راحت تر تماس‌های ویدئویی
۵۰۰ هزار گوشی آیفون قاچاقی وارد ایران شد
مجوز فعالیت خدمات دهندگان اینترنت TD-LTE تمدید می‌شود