فیس بوک و اینستاگرام درباره پاکسازی محتوای خشن گزارش می دهند


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از یاهونیوز، ریاست این جلسه بر عهده مت هانکوک وزیر بهداشت دولت انگلیس بود و وی از نمایندگان شرکت‌های بزرگ فناوری آمریکا پرسید تا چه حد به تعهدات خود برای شناسایی محتوای مضر و از بین بردن آنها وفادار مانده‌اند.

با توجه به اینکه برخی کاربران این شبکه‌های اجتماعی عکس‌ها و ویدئوهایی با محتوای خودکشی و ترویج این پدیده را منتشر می‌کنند، وزارت بهداشت انگلیس نگران تأثیر مخرب چنین مطالبی بر روی کاربران و به خصوص افراد کم سن و سال است.

نشست یادشده سه هفته پس از آن صورت می‌گیرد که دولت انگلیس از برنامه‌های خود برای وادار کردن شبکه‌های اجتماعی و شرکت‌های بزرگ فناوری به رفتار مسئولانه برای حذف مطالب مضر خبر داد.

این نشست که هفته گذشته پشت درهای بسته برگزار شده، دومین نشست از این دست است. در نشست اول اینستاگرام با حذف عکس‌ها و ویدئوهای حاوی خودآزاری از شبکه اجتماعی خود موافقت کرده بود.

وزیر بهداشت انگلیس فعلاً از تشریح مفصل نتایج جلسه خودداری کرده، اما از پیشرفت خوب مذاکرات دوجانبه خبر داده است. وی هدف اصلی از این کار را تبدیل فضای آنلاین کشور انگلیس به فضایی ایمن دانسته است.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

روسیه از واتس‌اپ شکایت می‌کند
طرح صیانت تا اجرا چند گام دیگر دارد/حضور فعالانICT در تصویب نهایی
دفتری هم در ایران تأسیس نشود از مسدودسازی خبری نیست
فیس بوک و گوگل واکسیناسیون کارمندان را اجباری کردند