فیلمبرداری از موقعیت های حساس خطرناک با ربات جان سخت


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از نیواطلس، این ربات که توسط شرکت کمپانی سیکس تولید شده رباتی مستحکم و جان سخت است و ردی سایت نام گرفته است.

این ربات می‌تواند در هر محیطی که برای انسان‌ها امن نیست حضور یابد و کنترل آن و نیز مشاهده تصاویر ویدئویی تهیه شده با استفاده از یک اپلیکیشن تلفن همراه ممکن است. شرکت سازنده قبلاً ربات‌های آموزشی نیز تولید کرده بود.

ربات یادشده دارای دو چرخ مدور در دو طرف است و یک دوربین بزرگ نیز به طور ثابت بین این دو چرخ قرار گرفته تا تصاویر مختلف را ضبط و ارسال کند.

این ربات تنها ۴۵۰ گرم وزن دارد و تایرهای بزرگ آن شباهت زیادی به تایرهای تراکتورها دارد. این تایرها حرکت ربات مذکور را بر روی سطوح مختلف با هر نوع پوشش یا مانعی ممکن می‌کند. برنامه ریزی برای حرکت این ربات هم به صورت خودکار و هم به صورت نیمه خودکار ممکن است و دریافت تصاویر ربات یاد شده در هر نقطه‌ای که پوشش وای فای یا شبکه تلفن همراه وجود داشته باشد، ممکن خواهد بود.

این ربات دارای یک میکروفون و بلندگو برای ارتباط صوتی دو طرفه و حسگری برای شناسایی موانع نیز هست. لنز دوربین این ربات هم به سادگی قابل تعویض است. ربات یادشده در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۱ به بازار می‌آید و قیمت آن نیز هنوز اعلام نشده است.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

موبایل های پرچمدار بدون فناوری دوربین زیر نمایشگر عرضه می شوند
ششمین دوره مسابقات چالش‌های فناوری اطلاعات برگزار می شود
تبریک دبیر شورای عالی فضای مجازی به رئیس جمهور منتخب
حمایت از حضور مستقل شرکت‌های دانش بنیان در نمایشگاه الکامپ