قانون جدید انگلیس برای محافظت از کاربران در برابر ترول های ناشناس


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از گاردین، طبق این پیشنهاد، سرویس های اجتماعی محبوب مانند توئیتر، فیس بوک و اینستاگرام ملزم خواهند بود گزینه ای خاص برای دریافت یا عدم دریافت پیام، پاسخ به پیام و تماشای محتوای فرد از سوی کاربران ناشناس یا تایید نشده را فراهم کنند.

همچنین طبق این قانون پیشنهادی، کاربران تایید شده می توانند حساب های کاربری تایید نشده یا ناشناس را مسدود کنند تا نتوانند محتوای آنها را تماشا کنند.

این بدان معنا است که اگر کاربری، افراد و سازمان های تایید نشده (که تیک آبی از اینستاگرام و توئیتر دریافت نکرده اند) را بلاک کرد، این گروه از حساب های کاربری نمی توانند با فرد مذکور ارتباط برقرار کنند یا محتوای وی را به تماشا کنند.

وزارت فرهنگ، رسانه و ورزش انگلیس اعلام کرد پلتفرم های اجتماعی چند گزینه برای تایید کاربران اجرا می کنند از جمله استفاده از مدارک شناسایی که توسط دولت صادر می کنند مانند پاسپورت، یا از احراز هویت دو عاملی استفاده می کنند.

این پیشنهاد جدید به عنوان بخشی از لایحه ایمنی آنلاین عرضه می شود تا شرکت های فناوری را ملزم به محافظت از کاربران در مقابل محتوای مخرب کند در غیراینصورت آنها با جریمه های کلان از سوی آفکام (رگولاتور ارتباطات انگلیس) روبرو می شوند.

نادین دوریس وزیر فرهنگ، رسانه و ورزش انگلیس در این باره می گوید: شرکت های فناوری وظیفه دارند از آلوده شدن پلتفرم هایشان به ترول های ناشناس جلوگیری کنند. اکنون افراد کنترل بیشتری بر افرادی خواهند داشت که با آنها ارتباط برقرار می کنند و می توانند موج نفرت پراکنی را متوقف کنند.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

فیس‌بوک اطلاعاتی درباره توزیع تبلیغات سیاسی افشا می کند
مرکز تبادل اطلاعات کشور باید دارای مدل اقتصادی شود
اجرای قانون شبکه های اجتماعی در فلوریدا لغو شد
مسائل کلیدی در اخلاق فضایی چیست؟