قانون جدید برای محافظت از کارگران آمازون تایید شد


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از انگجت، مجمع ایالتی نیویورک لایحه ای را با هدف محدود کردن سهمیه بهره وری کارگران انبارها وضع کرده است. این درحالی است که اندک زمانی قبل مجلس سنای ایالت لایحه مذکور را تایید کرده بود.جسیکا راموس سناتور ایالت نیویورک و لاتویا جوینر از اعضای مجمع ایالتی این ایالت در ماه آوریل لایحه مذکور را ارائه کردند که «قانون حفاظت از کارگران انبار» نام گرفته و هدف آن رفتارهای آمازون در قبال نیروی کار است.

در سال ۲۰۲۱ میلادی لایحه مشابهی در ایالت کالیفرنیا تصویب و به قانون تبدیل شده بود. لایحه ای که راموس و جوینر ارائه کردند در حقیقت شیوه بیان قدرتمندتری نسبت به قانون کالیفرنیایی داشت و گسترده تر شده بود.

طبق این قانون آمازون و هر شرکت دیگری که در حوزه انبارها فعالیت می کند، باید اسنادی از سهمیه بهره وری تعیین شده و همچنین هرگونه تغییری در این زمینه را در اختیار کاربران قرار دهد. چنین فرایندی ایجاد تغییر در محل کار برای مقاصد بهداشتی را تسهیل می کند. از سوی دیگر با این اقدام شرکت ها ملزم می شوند ارزیابی های ارگونومیک از تمام فعالیت هایی موظفی کاربران را انجام دهند.

اگر وزارت کار ایالت نیویورک تشخیص دهد شرکت ها از قانون پیروی نکرده اند، موسسات مذکور جریمه می شوند. علاوه بر آن ممکن است شرکت ها از تعیین سهمیه های بهره وری برای کارگران منع شوند که برای دستیابی به آنها فرد باید از بازه های استراحتی مربوط به غذا خوردن و استفاده از دستشویی اجتناب کند.

سرنوشت این لایحه و اجرایی شدن آن به امضای فرماندار ایالت نیویورک بستگی دارد.

این درحالی است که کارگران آمازون از مدت ها قبل درباره شرایط کاری خود معترض هستند.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

کنفرانس ظرفیت امنیت شبکه ملی اطلاعات برگزار می شود
استفاده از اینترنت استارلینک برای خودروها، هواپیماها و کشتی ها
استخدام در فیس بوک تحت تأثیر رکود اقتصادی
آشنایی باجدیدترین راهکارهای سازمانی ایرانسل در نمایشگاه شهرهوشمند