قانون حمایت از حضور ترامپ در شبکه‌های اجتماعی بلوکه شد


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از انگجت، بر اساس قانون یادشده که قرار بود از امروز پنج شنبه اجرایی شود شرکت‌هایی مانند فیس‌بوک در صورت بلوکه کردن یا حذف حساب‌های کاربری نامزدهای تصدی پست‌های سیاسی در سطح ایالات ۲۵۰ هزار دلار جریمه می‌شدند. همچنین امکان جریمه شبکه‌های اجتماعی مانند فیس‌بوک در صورت ممنوع کردن فعالیت مجازی نامزدهای تصدی پست‌های سیاسی محلی به میزان ۲۵ هزار دلار در روز وجود داشت.

رابرت هینکل قاضی آمریکایی بخش‌هایی از این قانون را در تضاد با آزادی‌های مصرح در متمم قانون اساسی ایالات متحده دانسته و لذا اجرای این بخش‌ها را متوقف کرده است.

قانون یادشده مورد حمایت ران دی سنتیس فرماندار ایالت فلوریدا بوده است و وی به فاصله کوتاهی بعد از ممنوع شدن فعالیت دونالد ترامپ در فیس‌بوک، اینستاگرام و توئیتر آن را پیشنهاد کرد. سیاستمداران جمهوری خواه آمریکایی مدتهاست که شبکه‌های اجتماعی مشهور در این کشور را به غرض‌ورزی و ضدیت با جمهوری خواهان متهم می‌کنند.

این طرح در مجالس محلی نمایندگان و سنای فلوریدا تصویب شده و در ماه می با امضای فرماندار فلوریدا به قانون مبدل شده بود. اما حالا اجرای آن متوقف شده و گفته می‌شود گروه‌های لابی حامی فیس‌بوک، گوگل و دیگر شرکت‌های بزرگ فناوری در این زمینه نقش مهمی داشته‌اند.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

لاوصولی ۳۳ میلیارد تومان از مطالبات شرکت ارتباطات زیرساخت
الزام اپراتورها به اطلاع‌رسانی قبل از قطع تلفن ثابت
رویکرد غیرسازنده فیس‌بوک در زمینه همکاری با رسانه‌های استرالیا
هیچ منعی برای توسعه ارتباطات بین‌الملل وجود ندارد