قانون رمزگذاری اطلاعات در چین تصویب شد


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از انگجت، دولت چین قانونی را تصویب کرده که به موجب آن رمزگذاری اطلاعات دولتی و خصوصی از یکم ژانویه ۲۰۲۰ اجرایی می شود.

البته مقامات جزئیات زیادی از این قانون را منتشر نکرده اند. طبق این قانون تمام امور سری کشور باید رمزگذاری شود و موسساتی که در این عملیات شرکت می کنند باید سیستم های مدیریتی ایجاد کنند که امنیت فرایند را تضمین کنند.

مدیران چنین سیستمی اجازه ندارند از توسعه دهندگان خصوصی فرایند رمزگذاری کمک بگیرند و اطلاعات محرمانه مانند کد منبع را برای آنها فاش کنند. علاوه بر آن رازهای تجاری نیز باید محرمانه حفظ شوند.

اقدام جدید چین به توسعه و استفاده تجاری رمزگذاری اطلاعات منجر می شود. اما طبق قانون توسعه، فروش و استفاده از فرایند رمزگذاری اطلاعات نباید به امنیت کشور و مردم خسارتی وارد کند.

افرادی که  در صورت مشاهده ریسک های امنیتی، آن را فاش نکنند یا سیستم های رمزگذاری ارائه کنند که تایید نشده اند، نیز با مجازات روبرو می شوند.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

تبلیغ شبکه‌های اجتماعی خارجی در رسانه ملی ممنوع شد
رکورد سرعت شبکه‌های نسل پنجم شکسته شد
اعلام نگرانی رسمی آمریکا از پیشتازی چین در حوزه هوش مصنوعی
شناسایی آسیب پذیری‌های خطرناک در لینوکس