قانون گذاری جدید استرالیا برای مقابله با اخبار دروغین پلتفرمها


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از زد دی نت، براساس این قانون پیشنهادی، اداره ارتباطات و رسانه استرالیا موسوم بهACMA در صورتی که اقدامات پلتفرم‌ها در این زمینه ناکافی باشد، مجموعه گسترده‌ای از اختیارات را برای مقابله و مجازات آنها در اختیار خواهد داشت.

پل فلچر، وزیر ارتباطات استرالیا در این مورد گفت: «این قانون تازه پلتفرم‌ها را تشویق می‌کند تا برای رفع آسیب‌های ناشی از نشر اطلاعات نادرست انگیزه داشته باشند، در عین حال ACMA نیز خواهد توانست پلتفرم‌ها را در صورتی که تلاش‌های داوطلبانه آنها ناکافی یا دیرهنگام باشد، پاسخگو نگه دارد.»

اعلام این قوانین یک سال پس از آن صورت می‌گیرد که پلتفرم‌های دیجیتال بزرگ، از جمله فیس‌بوک، گوگل، تیک تاک، و توئیتر قوانین داوطلبانه‌ای را برای رسیدگی به اطلاعات نادرست آنلاین اجرایی کردند. اما دولت فدرال استرالیا بارها از تلاش‌های شبکه‌های اجتماعی برای مقابله با اخبار و اطلاعات نادرست انتقاد کرده و این تلاش‌ها را ناکافی دانسته است. نخست وزیر استرالیا اسکات موریسون سال گذشته از غول‌های فناوری به دلیل دروغ پراکنی که در پلتفرم هایشان رخ می‌دهد انتقاد کرد و اظهار داشت که رسانه‌های اجتماعی مانند فیس‌بوک به “کاخ بزدل‌ها” برای مزاحمت تبدیل شده‌اند.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

تعلیق فروش کارخانه تولید تراشه انگلیس به چین
دومین تحقیقات انگلیس از تبلیغات گوگل آغاز شد
ارتقای زیست‌بوم هوش مصنوعی برای بهبود سیاستگذاری و توسعه کسب‌وکار
تامین سرویس‌ مورد نیاز دستگاه‌ها برای اتصال به پنجره دولت هوشمند