قانون گذاری در استرالیا ضد فیس بوک و گوگل


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آسین ایج، قانون یادشده به صورت پیش‌نویس تهیه شده و هدف از این کار مقابله با انحصار رسانه‌ای غول‌های دنیای فناوری مانند فیس‌بوک و گوگل اعلام شده است.

جاش فریدنبرگ عضو مجلس نمایندگان استرالیا از ملبورن هدف از تصویب چنین قانونی را تنظیم روابط شرکت‌های فناوری و مؤسسان رسانه‌ای استرالیا دانسته است. به گفته وی شکست مذاکرات مقامات استرالیایی با فیس‌بوک و گوگل بعد از ۱۸ ماه تلاش چاره‌ای جز وادار کردن این دو شرکت به پرداخت پول به مؤسسات رسانه‌ای استرالیا از طریق وضع قانونی جدید باقی نگذاشته است.

برخی کشورهای دیگر جهان نیز برای حمایت از فعالان رسانه‌ای و نشریات خود به دنبال اقدامات مشابهی هستند. اما در هیچیک از این کشورها قانونی با چین موضوعی طرح یا تصویب نشده است.

دولت استرالیا اعلام کرده اگر مذاکرات گوگل و فیس‌بوک تا سه ماه دیگر برای پرداخت پول بابت بازنشر محتوای آنها در سرویس‌های گوگل به نتیجه نرسد، به طور قطع از تصویب چنین قانونی حمایت می‌کند. انتظار می‌رود بحث در مورد این قانون در پارلمان استرالیا از اواخر ماه آگوست آغاز شود.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

مشخصات گوشی «موتو جی ۲۰» فاش شد
ایرانسل به‌دنبال برقراری ارتباط همه‌جانبۀ دیجیتال بین مردم است
۵ شرکت بزرگ فناوری در آمریکا از خرید و ادغام منع می شوند
نصب دوربین در ون های آمازون رانندگان را ترساند