قرارداد همکاری سازمان فضایی با پژوهشگاه فضایی منعقد شد


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سازمان فضایی ایران، قراردادهای مجموعه پروژه های مطالعاتی، نیازسنجی و امکان‌سنجی، در قالب ۶ سرفصل جداگانه با پژوهشگاه فضایی ایران منعقد شد.

با هدف تکمیل و به‌روزرسانی برنامه‌ راهبردی حوزه فضایی کشور،‌ ساماندهی فعالیت‌های توسعه فناوری فضایی در کشور و نیز تدوین برنامه راهبردی حوزه های جدید بخش فضایی،‌ قراردادهای مجموعه پروژه های مطالعاتی، نیازسنجی و امکان‌سنجی، در قالب ۶ سرفصل جداگانه با پژوهشگاه فضایی ایران منعقد شد.

سعید صدیقیان، سرپرست معاونت توسعه و برنامه ریزی راهبردی سازمان فضایی ایران با اشاره به اهداف کلان توسعه صنعت فضایی کشور گفت: برنامه ریزی کلان سازمان فضایی ایران بر مبنای فعالیت‌های تحقیقاتی دانشگاه‌ها و سایر مراکز تحقیقاتی برای توسعه فناوری در حوزه‌های مورد نیاز برنامه‌های راهبردی فضایی کشور متمرکز شده است.

وی خاطر نشان کرد: انجام این ۶ پروژه و خروجی‌های منتج از آنها، به عنوان مقدمه ضروری و لازمه اهداف مذکور،‌ زمینه ساز مشارکت سازنده مراکز علمی و تحقیقاتی در ارتقای سطح توانمندی‌های بخش فضایی کشور به سمت انجام مأموریت‌های برنامه‌ای خواهد بود.

صدیقیان سطح بالای دقت،‌ کیفیت و راندمان‌های بهینه‌سازی شده را از ویژگی های مورد نیاز در توسعه فناوری‌های فضایی دانست و افزود: این پروژه‌ها به گونه‌ای تعریف شده اند که ضمن هدایت فعالیت‌های تحقیقاتی مراکز علمی و پژوهشی کشور به سمت نیازمندی‌های سازماندهی شده بخش فضایی، رویکرد استفاده حداکثری از سرریز فناوری‌هایی که برای توسعه بومی برنامه‌ریزی می‌شوند در سایر صنایع لحاظ شود.

سرپرست معاونت توسعه و برنامه ریزی راهبردی سازمان فضایی ایران خروجی‌های حاصل از این پروژه‌ها را به عنوان یک پیشران برای کمک حداکثری به توسعه صنعتی فعالیت‌های تحقیقاتی و توسعه فناوری کشور برشمرد.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

مشخصات گوشی «موتو جی ۲۰» فاش شد
ایرانسل به‌دنبال برقراری ارتباط همه‌جانبۀ دیجیتال بین مردم است
۵ شرکت بزرگ فناوری در آمریکا از خرید و ادغام منع می شوند
نصب دوربین در ون های آمازون رانندگان را ترساند