قوانین حفظ حریم شخصی در اروپا گسترش می یابد


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آسوشیتدپرس، مارگارت وستاگر  کمیسر  امور رقابت های بازرگانی اتحادیه اروپا روز گذشته اعلام کرد مشغول بررسی گسترش قوانین مربوط به حفظ حریم شخصی کاربران است.

وستاگر در سخنان خود گفت هر چند اتحادیه اروپا با تصویب قوانینی در زمینه حفظ حریم شخصی افراد در جهان پیشتاز است، اما این قوانین به مشکلاتی نمی پردازد که ریشه در  شیوه کنترل اطلاعات کاربران در شرکت ها دارد.

او در این باره افزود: بنابراین احتمالا ما به قوانین بیشتری نیاز داریم تا مطمئن شویم شیوه جمع آوری و استفاده از اطلاعات به ارزش های بنیادین جامعه ما آسیب نمی رساند.

این درحالی است که چند روز قبل وستاگر برای دومین بار در سمت  کمیسر اروپا در امور رقابتهای بازرگانی ابقا شد.  این سیاستمدار دانمارکی  پس از آنکه جریمه های چند میلیارد دلاری برای شرکت های بزرگ فناوری از جمله اپل و گوگل وضع کرد، به  قدرتمندترین قانونگذار حوزه فناوری در جهان مشهور شد.

 وستاگر هم اکنون مشغول تحقیق درباره آمازون است تا مشخص شود این شرکت از اطلاعات  شرکت های مستقل به طور ناعادلانه سواستفاده کرده است یا خیر.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

سامسونگ تولید موبایل رده بالا را متوقف می کند
سهم توسعه متوازن زیرساخت شبکه ملی اطلاعات از بودجه ۱۴۰۰
حمله فیشینگ به زنجیره توزیع واکسن کرونا
فیس بوک به تبعیض علیه کارگران متهم شد