لایحه جدید نمایندگان آمریکا فروشگاه های اپل و گوگل را هدف گرفت


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از انگجت، گروهی از سناتورهای آمریکایی لایحه‌ای را ارائه کرده‌اند که هدف آن تغییر ساختار عملکرد فروشگاه‌های اپلیکیشن در آمریکا است. ایمی کلوبوچار، ریچارد بلومنتال (سناتورهای دموکرات) با همکاری مارشابلک برن (سناتور جمهوریخواه) از این لایحه پشتیبانی می‌کنند.

این لایحه پیشنهادی اجازه نمی‌دهد اپ استورها از توسعه دهندگان نرم افزار سواستفاده کنند و «قانون بازارهای اپ آزاد» (Open App Markets) نام گرفته است.

یکی از نکات مهمی که در این قانون اشاره شده، بخشی است که اجازه نمی‌دهد مالکان بازارهای اپ توسعه دهندگان طرف سوم را وادار کنند از سیستم پرداخت آنها استفاده کنند. بخش دیگر نیز به نظر می‌رسد به طور خاص اپ استور اپل را هدف گرفته است. این بخش مالکان بازارهای اپ را مجبور می‌کند تا به کاربران اجازه دهند نرم افزارها را از فروشگاه‌های اپ طرف سوم روی دستگاه‌هایشان دانلود و نصب کنند.

سیستم‌های پرداخت درون اپ استورها یکی از چالش‌های حوزه آنتی تراست (ضدانحصار) در این اواخر بوده است. پس از آنکه «اپیک گیمز» روشی برای کاربران بازی Fortnite فراهم کرد تا این بازی را بخرند، اپل واکنش نشان داد و محصولات این شرکت را از اپ استور خود حذف کرد. در حقیقت اپیک گیمز با این کار، پرداخت ۳۰ درصد کارمزد فروش محصولاتش به اپل را دور زده بود.

از سوی دیگر گوگل در اواخر ۲۰۲۰ میلادی برای توسعه دهندگان نرم افزار مهلتی تعیین کرد تا اپ های خود را باسیستم پرداخت پلی استور همسان سازی کنند.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

حملات دی او اس نتیجه بخش تر و قدرتمندانه‌تر شده‌اند
دومین دوره طرح جامع «از مهارت تا اشتغال» برگزار می شود
پرونده «حاکمیت سایبری در خارج از کشور» خبرگزاری مهر ۱۰۰تایی شد
مدل‌های ارزیابی کمی و کیفی محتوای الکترونیکی بومی تدوین شد