لزوم ایجاد نگرش نوین اجرایی در توسعه خدمات شبکه ملی اطلاعات


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سازمان فناوری اطلاعات، هادی ملکی‌پرست با بیان اینکه ایجاد زنجیره ارزش در پروژه‌های شبکه ملی اطلاعات، افزایش میزان بهره‌وری و عملکرد را به همراه دارد، پیشنهاد «ایجاد زنجیره ارزش در پروژه‌های شبکه ملی اطلاعات به روش جمع‌سپاری» را مطرح کرد و از طرح «ابر ایران» به عنوان نمونه‌ای موفق در پیاده سازی این روش نام برد.

وی با اشاره به وضعیت گذشته در توسعه شبکه ملی اطلاعات گفت: پیش از این دولت به عنوان کارفرما، وظیفه توسعه شبکه ملی اطلاعات را به عهده داشت و همواره با چالش‌های اساسی مانند جذب پیمانکار، تأمین اعتبار، نگهداری، سرویس، تحویل پروژه و نظارت مواجه بود و محدویت‌های منابع مالی، انسانی، ساختار سازمانی و مقررات و ضوابط همراه این پروژه بود.

ملکی پرست ایجاد نگرش نوین اجرایی در توسعه خدمات شبکه ملی اطلاعات را یک نیاز ضروری دانست و گفت: در گام نخست، باید دولت و بخش خصوصی نه به مثابه کارفرما و پیمانکار، بلکه به عنوان شریک در این پروژه ملی در کنار یکدیگر قرار بگیرند. در چنین شرایطی، سرمایه‌گذاری مشترک یا جمع سپاری، نگهداری و تداوم سرویس توسط بخش خصوصی، ارائه سرویس و بهره‌برداری ملی، نظارت و سیاست‌گذاری به شیوه مطلوب‌تری صورت می‌گیرد.

مدیرکل توسعه خدمات شبکه ملی اطلاعات، افزایش میزان بهره‌وری و عملکرد در توسعه شبکه ملی اطلاعات را منوط به کنار هم قرار گرفتن اعتبارات بخش دولتی و خصوصی دانست.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

کنفرانس ظرفیت امنیت شبکه ملی اطلاعات برگزار می شود
استفاده از اینترنت استارلینک برای خودروها، هواپیماها و کشتی ها
استخدام در فیس بوک تحت تأثیر رکود اقتصادی
آشنایی باجدیدترین راهکارهای سازمانی ایرانسل در نمایشگاه شهرهوشمند