لزوم ورود دانشکده های تخصصی به دیپلماسی فضایی/افزایش سطح تعاملات


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرنگار مهر، مرتضی براری در اینستاگرام نوشت: امروز در کنار مسئولان و دانشجویان دانشکده روابط بین الملل وزارت امورخارجه بودم و ساعاتی را به پرسش و پاسخ با دانشجویان اختصاص دادم.

وی گفت: پیشرفت حوزه فضایی کشور مدیون دانشگاه ها و مراکز علمی است که از دهه ۶۰ با ورود دانشگاهها به حوزه هوافضا و تربیت نیروی متخصص گام های علمی در این زمینه برداشته شد.

براری ادامه داد: توسعه فناوری و زیرساخت، توسعه کاربرد و خدمات و توسعه روابط و تعاملات بین المللی، ۳ محور اصلی توسعه هستند که برنامه های توسعه فضایی حول این سه محور و به طور متوازن برنامه ریزی شده اند.

رئیس سازمان فضایی افزود: امروزه برای توسعه روابط و همکاری های بین المللی نیاز به یک دیپلماسی هوشمند در این عرصه داریم تا با شناسایی نقاط اشتراک و قوت و توانمندی های کشورهای هدف بتوانیم مذاکرات را به سمت ایجاد تعامل و همکاری موثر و همه جانبه پیش ببریم.

وی گفت: همینطور که در حوزه توسعه فناوری با ورود دانشگاهها، دستاوردهای ارزشمندی کسب شد، ورود دانشکده های تخصصی به موضوع روابط و دیپلماسی فضایی هم می تواند منتج به افزایش سطح تعاملات و همکاری ها و حضور موثر و فعال در مجامع بین المللی و استفاده حداکثری از ظرفیت آن ها به نفع روند توسعه برنامه های فضایی شود که این مساله یک اولویت مهم در سازمان فضایی ایران به شمار می رود.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

توافق جدید کشورهای G7 چگونه آینده حکمرانی داده را تغییر می دهد
شناسایی گسل‌ها و فرونشست‌ها ماهواره‌ای می‌شود
اطلاعیه مرکز ملی فضای مجازی درباره حمله سایبری به سامانه سوخت
تمام زیرساخت‌های ارتباطی کشور بدون مشکل در حال خدمات‌رسانی هستند