لغو جریمه ۱.۲ میلیارد دلاری اینتل به علت انحصارطلبی


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از نیویورک تایمز، تلاش‌های ضد انحصار اتحادیه اروپا بر علیه اینتل امروز بی نتیجه ماند و دادگاه عالی این اتحادیه جریمه ۱.۲ میلیارد دلاری اینتل را که بیش از یک دهه قبل به علت رویه‌های رقابتی انحصارطلبانه آن وضع شده بود، لغو کرد.

بر اساس حکم دادگاه کمیسیون اروپا که متشکل از ۲۷ کشور اروپایی است در زمینه بررسی تأثیر رقابتی رفتار اینتل و نیز مطابقت آن با قوانین ضد انحصار اتحادیه اروپا در سال ۲۰۰۹ دچار اشتباه شده است.

اینتل متهم به پرداخت تخفیف‌های غیرقانونی به شرکت‌هایی بود که از نیمه هادی‌های آن و نه تولیدات رقیب یعنی ای ام دی استفاده می‌کردند. تصمیم دادگاه عمومی اتحادیه اروپا در لوکزامبورگ قابل تجدید نظر است، هرچند کمیسیون اروپایی اعلام کرده که برای بررسی این حکم به زمان نیاز دارد.

پیش از این هم برخی تلاش‌های رگولاتورهای اروپایی برای جریمه شرکت‌هایی مانند اپل و گوگل به علت انحصارطلبی تجاری، با رد این جریمه‌ها توسط دادگاه‌های مختلف دچار چالش شده بود.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

استفاده از اینترنت استارلینک برای خودروها، هواپیماها و کشتی ها
استخدام در فیس بوک تحت تأثیر رکود اقتصادی
آشنایی باجدیدترین راهکارهای سازمانی ایرانسل در نمایشگاه شهرهوشمند
ارتباطات در مناطق زلزله زده پایدار است