لوگوی جدید شبکه مستند از ۲۶ اسفند / دلایل تغییر و اطلاعات طراح


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

رسانه تبلیغات - مجری تبلیغات۰


بدون دیدگاه

لوگوی جدید شبکه مستند از ۲۶ اسفند / دلایل تغییر و اطلاعات طراح

مراسم رونمایی از نشان جدید شبکه مستند و معرفی ویژه برنامه های نوروزی سه شنبه ۱۸ اسفند با حضور امیر تاجیک مدیر شبکه مستند و اهالی رسانه برگزار شد.

در این مراسم محمدعلی قاسمی مشاور هنری سازمان صدا و سیما، ابوالقاسم ناصری مدیر گروه تولید، مختار هوشنگی مدیر تامین و پخش، علیرضا نوروزی مدیر مالی، سمیه عقبایی مدیر اطلاعات و برنامه ریزی، احسان محمدنژاد مدیر فنی و فاطمه پیروزی مدیر آرشیو نیز حضور داشتند.

تاجیک در نشست خبری با اشاره به اینکه در ۲۶ اسفند ماه همزمان با پنج سالگی شبکه مستند، بسته گرافیکی شبکه نیز دچار تغییر می شود، اظهار کرد: ما به جای اینکه با برگزاری مراسمی، به تحمیل هزینه برای سازمان بپردازیم، این مراسم کوچک را برگزار می کنیم و هزینه ها را برای تولید مستند می گذاریم.

لوگوی_جدید_شبکه_مستند

طراحی یک لوگو مناسب فضای تلویزیون

در ادامه قاسمی درباره تغییر لوگوی شبکه مستند توضیح داد: تغییرات گرافیکی یکی از اولویت های دوران جدید در سازمان صداوسیما است و مباحث گرافیکی به شدت جدی گرفته می شود. بنابراین شبکه ها در این زمینه با تغییراتی روبرو شده اند. درباره نشان شبکه مستند نیز برخی آن را کپی نشان شبکه نشنال جئوگرافیک می دانستند. گرچه در این عرصه، شباهت فرم ها ناگزیر است اما به خاطر یکسان بودن ماموریت ها هر دو شبکه، منتقدان این ایراد را بیشتر بر شبکه مستند وارد می دانستند.

وی افزود: طرح جدید توسط سیدامین اسکندری که در حوزه موشن گرافیک فعال است، طراحی شده و صرفا لوگویی چاپی نیست، بلکه مناسب فضای تلویزیونی طراحی شده است.

تاجیک نیز تصریح کرد: فرم شبکه برای من خیلی مهم است. ما جزو اولین شبکه هایی بودیم که پخشمان عریض و ۱۶ به ۹ شد. لوگو نیز دغدغه من بود و با توجه به انتقادات به فرم شبکه، طرحهای زیادی زده شد، خدمت اساتید مختلفی رسیدیم و در نهایت به این لوگو تلویزیونی رسیدیم.

تغییر نشان و بسته گرافیکی و آغاز پخش HD از ۲۶ اسفند ماه

مدیر شبکه مستند تأکید کرد: ما از بین طرح ها، یک طرح را پذیرفتیم که آن مورد قبول معاون سیما و ریاست سازمان قرار گرفت. این نشان، موشن دار خواهد بود و از ۲۶ اسفند بسته گرافیکی شبکه نیز همزمان با تغییر لوگو، عوض میشود.

وی درباره ارتقای کیفیت پخش شبکه نیز توضیح داد: شبکه از ۲۵ اسفند ماه برای مخاطبان تهران HD می شود و پخش SD در کشور ادامه خواهد داشت. پس از آن با گذشت چند ماه و اطلاع رسانی دقیق برای همه مردم، سال آینده شبکه مستند در کل ایران به صورت HD پخش خواهد شد.


Print Friendly and PDF

برای دریافت آخرین مطالب، اخبار و تحلیل های دنیای تبلیغات پست الکترونیک خود را در کادر روبرو وارد نمایید و ایمیل ارسالی را تائید نمایید تا هیچ مطلبی را از دست ندهید!کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

دیدگاهتان را بنویسید