ماجرای حمله هکری روز گذشته به شبکه اینترنت کشور


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر، سجاد بنابی با اشاره به حمله هکری روز گذشته اظهار کرد: روز گذشته ساعت ۱۱ و ۴۴ دقیقه یک حمله DDOS یا منع توزیع شده سرویس به شبکه اینترنت کشور شامل همه IP‌ هایی که در شبکه فعال بودند، صورت گرفت.

نائب رئیس شرکت ارتباطات زیرساخت با اشاره به اینکه این حمله توزیع شده بوده و از مبادی و مقاصد مختلفی صورت گرفت، افزود: این حمله هکری تقریبا بزرگترین حمله ای بوده که به تا امروز به شبکه اینترنت ایران اتفاق افتاده است.

وی با بیان این مطلب که در این حمله میلیون ها IP مبدا مختلف و توزیع شده در کشورهای مختلف دنیا وجود داشته است، خاطرنشان کرد: هدف مشخصی هم در این حمله وجود نداشته که به طور مثال بخواهد سایت یا سرویس دولتی خاص را از کار بیاندازد.

بنابی با اشاره به اینکه با حجم حمله ای که اتفاق افتاد، دسترسی کاربرها به شبکه های مختلف بین الملل مختل می‌شود، افزود: این حمله هکری از ساعت ۱۱ و ۴۴ دقیقه شروع شد و از ۱۲ و نیم مقابله با آن صورت گرفت و در نهایت ساعت ۱۶ و ۳۰ دقیقه مشکل برطرف شد.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

موبایل های پرچمدار بدون فناوری دوربین زیر نمایشگر عرضه می شوند
ششمین دوره مسابقات چالش‌های فناوری اطلاعات برگزار می شود
تبریک دبیر شورای عالی فضای مجازی به رئیس جمهور منتخب
حمایت از حضور مستقل شرکت‌های دانش بنیان در نمایشگاه الکامپ