ماهی قرمز قدغن! / مریم عربی


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

رسانه تبلیغات - مجری تبلیغات۰


بدون دیدگاه

ماهی قرمز قدغن! / مریم عربی

دنیای تبلیغات- بهاریه- مریم عربی- همیشه سال به روزهای پایانی‌اش که می‌رسد، به این فکر می‌افتم که کاش عیدهایمان مثل عیدهای قدیم بود. یک ماه تمام می‌دویدیم و می‌دویدیم تا توپ سال نو به صدا دربیاید و آن لحظه تاریخی ثبت شود. قدیم‌ها می‌گفتند لحظه تحویل سال در هر حالی که باشی، تمام سال باید با آن حال و احوال سر کنی. همین می‌شد که آسمان هم به زمین می‌آمد، تمام رسم و رسوم‌ها را بجا می‌آوردیم و حاضر و آماده پای سفره هفت‌سین می‌نشستیم. اما چند سالی است که نه اسفندمان از آن اسفندهای قدیم است و نه عیدمان نوروز. یک چیزهایی از آن روزها میان‌مان باقی مانده، اما دیگر مثل قدیم‌ها نیست. هنوز خیابان‌هایمان دم عید شلوغ می‌شود، اما کمتر کسی را پیدا می‌کنی که در گیر و دار شلوغی‌های آخر سالی و رخوت تعطیلات بهاری، در قید و بند لباس‌های نو و اسکناس‌های تانخورده باشد. حالا پیوستن به کمپین تحریم سبزه و ماهی قرمز برایمان از تکمیل سفره هفت‌سین مهم‌تر شده و هر روز در دنیای مجازی به یک کمپین جدید دعوت می‌شویم که باورها و سنت‌هایمان را به چالش می‌کشد.

این روزهای آخر سال، در میان انبوه هدایای جذاب و خوش آب و رنگ تبلیغاتی، گاهی دلم برای سررسیدهای رنگ و رورفته و تقویم‌های بی‌قواره رومیزی تنگ می‌شود؛ همان‌هایی که این روزها جایشان را به تنگ‌های بلور پر از تیله‌های رنگی و بسته‌های فیلم و پاپ کورن و خوردنی‌های جذاب و رنگارنگ داده‌اند. دلم لک زده برای این که آخر سال، بعد از یک سال کارمندی، یک دسته اسکناس کاغذی عیدی بگیرم و وسط خرید هفت‌سین و لباس نو، لاغر شدن تدریجی‌اش را تماشا کنم. حالا همه چیزمان قشنگ‌تر و زندگی‌مان راحت‌تر شده، اما یک چیزی این وسط گم شده که نه با خیابان‌گردی در شلوغی‌های آخر سال خیابان جمهوری پیدا می‌شود و نه با سبز کردن سبزه هفت‌سین در بالکن کوچک خانه. همان بهتر که به کمپین تحریم خرید ماهی‌های قرمز بی‌زبان بپیوندم و روزهای آخر سالم را با دغدغه تکمیل هفت‌سین بدون سبزه سر کنم.

 

مریم عربی؛ دبیر سرویس بازاریابی و تبلیغات روزنامه فرصت امروز


Print Friendly and PDF

برای دریافت آخرین مطالب، اخبار و تحلیل های دنیای تبلیغات پست الکترونیک خود را در کادر روبرو وارد نمایید و ایمیل ارسالی را تائید نمایید تا هیچ مطلبی را از دست ندهید!کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

دیدگاهتان را بنویسید