مایکروسافت در برنامه های مهاجرتی با دولت آمریکا همکاری نمی کند


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بازفید، طی روزهای اخیر بسیاری از شرکت های بزرگ فناوری نسبت به جدا کردن فرزندان مهاجران از خانواده هایشان واکنش نشان داده اند.در همین راستامایکروسافت آخرین شرکت بزرگ فناوری است که به دلیل همکاری با دولت  آمریکا تحت فشار افکار عمومی قرار گرفته است.

این در حالی است که در ماه ژانویه اعلام شد شاخه Azure Government  مایکروسافت در پروژه شناسایی چهره و احراز هویت به سازمان اجرایی گمرک و مهاجرت آمریکا (ICE)کمک می کند و امکان استفاده از فناوری هوش مصنوعی خود را برای دولت فراهم می کند.علاوه برآن مایکروسافت اعلام کرد به همکاری با سازمانICE افتخار می کند.

همین امر سبب شد بسیاری از مردم از کارمندان مایکروسافت بخواهند از شغل خود استعفا بدهند یا ساتیا نادلا مدیر ارشد اجرایی شرکت را وادار به شفاف سازی درباره همکاری با ICE کنند.

از آن زمان تاکنون مایکروسافت مطالب مربوطه را حذف کرده و همچنین در یک پست وبلاگی جزییات بیشتری در این باره منتشر کرد.

در این پست آمده است:  مایکروسافت با سازمان اجرایی گمرک و مهاجرت (ICE) یا سازمان حفاظت از مرزها و گمرک در هیچ پروژه ای که مربوط به جدا کردن کودکان از خانواده هایشان در مرزها باشد، همکاری نمی کند و برخلاف تصور عموم ما نمی دانیم از Azure یا خدمات آن برای این  مقصود استفاده می شود یا خیر.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

دستورالعمل بازگشت ارز برای گوشی‌های موبایل اجرا شد
اطلاعیه مشترک ایرانسل و پیام‌رسان گپ
رهبر کاتولیک ها از اپلیکیشن دعا خواندن رونمایی کرد
نمایش محدودیت سرعت و دوربین های سرعت سنج پلیس در نقشه های گوگل