متا و یوتیوب رسانه‌های RT و اسپوتنیک را در اروپا مسدود می کنند


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، متا پلتفرمز، شرکت مادر فیس بوک اعلام کرد رسانه‌های دولتی روسی RT و اسپوتنیک را در پلتفرم هایش در سراسر اتحادیه اروپا محدود می‌کند.

نیک کلگ مدیر امور جهانی فیس بوک در پستی توئیتری اعلام کرد این شبکه اجتماعی درخواست‌هایی از چند دولت و اتحادیه اروپا دریافت کرده تا اقدامات بیشتری در خصوص رسانه‌های دولتی روسیه انجام داد.

کلگ در ادامه اظهار کرده بود در این خصوص به همکاری نزدیک با دولت‌ها ادامه می‌دهد.

اتحادیه اروپا روز یکشنبه اعلام کرده بود شبکه تلویزیونی RT و خبرگزاری اسپوتنیک را مسدود می‌کند. اپراتورهای مخابراتی کانادا نیز اعلام کردند کانال RT را ارائه نمی‌کنند.

از سوی دیگر گوگل نیز اعلام کرد یوتیوب نیز به دلیل درگیری‌های روسیه و اوکراین، مشغول مسدودسازی کانال‌های مرتبط با RT و اسپوتنیک در سراسر اروپا است.

سخنگوی این شرکت در بیانیه‌ای گفت: تیم‌های عملیاتی ما مشغول رصد وضعیت هستند تا اقداماتی سریع انجام دهند.

این درحالی است که توئیتر نیز اعلام کرد توئیت های محتوای رسانه‌های دولتی روسی را برچسب می‌زند.

در این میان متا، مایکروسافت، گوگل و یوتیوب طی روزهای اخیر اقداماتی انجام دادند تا رسانه‌های روسی نتوانند از طریق پلتفرم‌ها آنها بتوانند تبلیغ و درآمدزایی کنند.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

فیس‌بوک اطلاعاتی درباره توزیع تبلیغات سیاسی افشا می کند
مرکز تبادل اطلاعات کشور باید دارای مدل اقتصادی شود
اجرای قانون شبکه های اجتماعی در فلوریدا لغو شد
مسائل کلیدی در اخلاق فضایی چیست؟