مجوز صدور تجهیزات اینتل به هواوی لغو شد


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبر گزاری مهر به نقل از گیزموچاینا، طبق گزارشی جدید دولت دونالد ترامپ به شرکت هواوی اعلام کرده مجوزهای خاصی که برای تجارت به تهیه کنندگان آمریکایی از جمله اینتل داده را لغو می‌کند. علاوه بر آن دولت آمریکا در نظر دارد ده‌ها درخواست مجوز برای تهیه قطعات خدمات به هواوی را رد کند.

اقدام جدید، تلاش آمریکا برای ضعیف کردن بزرگترین سازنده تجهیزات مخابراتی جهان است. انجمن صنعت نیمه رسانای آمریکا در ایمیلی به رویترز اعلام کرده وزارت بازرگانی آمریکا با هشداری اعلام کرده تعداد زیادی از درخواست‌ها برای صادرات به هواوی را رد می‌کند. همچنین تصمیم دارد حداقل یک مجوزی که قبلاً صادر شده را نیز لغو کند.

البته منابع آگاه ادعا می‌کنند دولت آمریکا حدود ۸ مجوز متعلق به ۴ شرکت را لغو کرده است. همچنین گزارش‌هایی مبنی بر لغو مجوز صادرات اینتل و شرکت تراشه سازی ژاپنی Kioxoa نیز وجود دارد.

طبق اطلاعات این شرکت‌ها ۲۰ روز فرصت دارند تا نسبت به هشدار مذکور پاسخ دهند. از سوی دیگر وزارت بازرگانی آمریکا نیز ۴۶ روز فرصت دارد تا هرگونه تغییراتی در تصمیم گیری را به آنها اطلاع دهد. در غیر این صورت تصمیم اولیه نهایی است. پس از آن، شرکت‌ها ۴۵ روز دیگر فرصت دارند تا خواستار تجدید نظر در این تصمیم شوند.

این در حالی است که در بهار ۲۰۱۹ میلادی دولت آمریکا با ادعای آنکه هواوی تهدیدی برای امنیت ملی به شمار می‌رود، هرگونه همکاری شرکت‌های آمریکایی با آن را ممنوع و منوط به دریافت مجوز کرد.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

موبایل های پرچمدار بدون فناوری دوربین زیر نمایشگر عرضه می شوند
ششمین دوره مسابقات چالش‌های فناوری اطلاعات برگزار می شود
تبریک دبیر شورای عالی فضای مجازی به رئیس جمهور منتخب
حمایت از حضور مستقل شرکت‌های دانش بنیان در نمایشگاه الکامپ