مجوز نخستین اپراتور منظومه ماهواره مخابراتی اعطا می شود


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرنگار مهر، پروانه اپراتوری ماهواره‌ای از سوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با محوریت منظومه ماهواره در قالب طرح سه نما توسط یک شتاب‌دهنده عرصه فضایی کشور، صادر شد.

بر این اساس رئیس سازمان فضایی ایران از برگزاری توافق نامه اجرای این پروژه مشارکتی در قالب منظومه ماهواره مخابراتی خصوصی برای نخستین بار در کشور خبر داده است.

قرار است این پروانه فردا ۱۴ بهمن ماه همزمان با روز ملی فناوری فضایی توسط سازمان فضایی ایران در موزه ارتباطات به این کنسرسیوم اعطا شود.

این همکاری و سرمایه گذاری در خصوص منظومه ماهواره ای برای پرتاب ماهواره های کوچک به فضا، توسط بخش خصوصی ، سازمان فضایی ایران و معاونت علمی و فناوری رئیس جمهوری انجام می پذیرد.

از آنجایی که در نسل جدید فضا، کشورها به سمت ارزان سازی، کوچک سازی و پرتعدادسازی ماهواره ها در حرکت هستند و همانطور که در صنعت هوایی، تمرکز روی ساخت پهپادها است، در حوزه فضایی نیز کشورها به دنبال قراردادن ماهواره های کوچک در مدار پایین زمین برای برقراری ارتباطات هستند. در این راستا موضوع راه اندازی اپراتور منظومه ماهواره ای در کشور مطرح شده است.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

موبایل های پرچمدار بدون فناوری دوربین زیر نمایشگر عرضه می شوند
ششمین دوره مسابقات چالش‌های فناوری اطلاعات برگزار می شود
تبریک دبیر شورای عالی فضای مجازی به رئیس جمهور منتخب
حمایت از حضور مستقل شرکت‌های دانش بنیان در نمایشگاه الکامپ