محافظ آی پد که از خرد شدن دستگاه جلوگیری می کند


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دیلی میل، به تازگی حق امتیاز اختراع یک قاب محافظ برای آی پد یا آیفون منتشر شده است.. این حق امتیاز در مارس ۲۰۱۵ ارائه شده است.

 در این حق امتیاز اپل یک گجت فناورانه را توضیح داده که با استفاده از نیروی الکترومغناطیس دستگاه ها و اکسسوری ها را به یکدیگر متصل می کند.

نیروی الکترومغناطیس به وسیله آهنرباهای الکتریکی به دستگاه افزوده می شود تا یک ارتباط مغناطیسی قدرتمند ایجاد کند.

اپل در توضیحات می نویسد: متاسفانه میدان های مغناطیسی که با آهنرباهای معمول ایجاد می شوند، همیشه ایده آل نیستند و نمی توان آنها را در هر شرایطی به کار گرفت.

علاوه برآن این نوع میدان ها به اندازه ای قدرتمند نیستند که بتوانند در مقابل برخی چالش ها مقاومت کنند.

اپل معتقد است نیروی الکترومغناطیس از خرد شدن یا شکستن دستگاه هایی جلوگیری می کند که از ارتفاع به زمین می افتند. این درحالی است که آهنرباهای الکتریکی می توانند میدان مغناطیسی قدرتمندتری ایجاد کنند.

اپل معتقد است آهنرباهای الکتریکی به خصوص از خرد شدن و شکستن دستگاه هایی اجتناب می کند که از ارتفاع به زمین می افتند.

حق امتیاز مذکور توضیح می دهد که آهنرباهای الکتریکی به وسیله یک حسگر میدان مغناطیسی نیرو دریافت می کنند. اگر دستگاه بیفتد چند آهنربای الکتریکی در قاب دستگاه غیر فعال می شوند. همین امر سبب می شود  دستگاه طوری زمین بیفتد که خرد نشود.

هنگامیکه گوشه قاب محافظ با سطح سخت برخورد کند، فضای بین قاب و دستگاه سبب می شود از میزان فشار کاسته شود و در نتیجه احتمالا خسارت به آن کمتر می شود.

در این حق امتیاز ذکر شده این قاب برای محافظت از آی پد استفاده می شود اما احتمالا بتوان آن را برای آیفون نیز استفاده کرد.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

فیس بوک ۱.۵ میلیون ویدئو از حمله تروریستی نیوزیلند را پاک کرد
عرضه ایرپادهای جدید اپل با قاب شارژ بی سیم و باتری قوی‌تر
تراشه‌ای که بلندگوهای هوشمند را هوشمندتر می‌کند
آماده باش شبکه ارتباطی کشور برای نوروز/ رومینگ دیتا سراسری شد