محتوای آموزشی رشته‌های مرتبط با فضای مجازی باز تدوین می‌شود


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرنگار مهر، این تفاهمنامه امروز (سه‌شنبه) با حضور ابوالحسن فیروزآبادی دبیر شورای عالی فضای مجازی و سعیدرضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی و با هدف ارتقای سطح تعاملات و همکاری‌های مؤثر به امضا رسید.

در این راستا، سیاستگذاری و تدوین اسناد ملی در حوزه‌های مشترک، بازمهندسی نظام حکمرانی علم، فرهنگ و فضای مجازی با توجه به فناوری‌های نوین، تبادل تجارب و دستاوردهای پژوهشی و مطالعاتی و نیز بررسی و بهره‌مندی از ملاحظات فرهنگی و فضای مجازی، در تدوین، تصویب و راهبری اجرای سیاست‌ها، از جمله زمینه‌های همکاری عنوان شد.

همچنین مقرر شد محتوای آموزشی رشته‌های موجود و جدید در حوزه‌های مختلف علمی مرتبط با فضای مجازی، باز تدوین شود و ظرفیت‌های پژوهشی و فناوری دانشگاه‌ها و مراکز ذی‌ربط به سمت رفع نیازهای کشور در عرصه فضای مجازی مورد هدایت واقع شود.

در راستای اجرای این تفاهمنامه، مقرر شد کمیته‌ای با حضور نمایندگان دو شورا تشکیل و هر ۶ ماه یکبار گزارش پیشرفت اجرای مفاد این تفاهمنامه ارائه شود.

این تفاهمنامه که در سه ماده، ۱۰ بند و سه تبصره به امضای دبیران شوراهای عالی فضای مجازی و انقلاب فرهنگی رسید، بر لزوم رصد، پایش و آینده‌نگری و نیز ارزیابی و تحلیل حوزه علم، فرهنگ و فضای مجازی تأکید کرد.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

روسیه از واتس‌اپ شکایت می‌کند
طرح صیانت تا اجرا چند گام دیگر دارد/حضور فعالانICT در تصویب نهایی
دفتری هم در ایران تأسیس نشود از مسدودسازی خبری نیست
فیس بوک و گوگل واکسیناسیون کارمندان را اجباری کردند