محدود کردن بازی های رایانه ای برای سلامت کودکان چینی


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دیلی میل، دولت چین تصمیم دارد برای مقابله با کاهش دید کودکان، با بازی های رایانه ای مقابله کند.

طبق بیانیه ای که در وب سایت وزارت آموزش و پرورش این کشور منتشر شده است، قانونگذاران چینی تصمیم دارند تعداد بازی های آنلاین و مدت زمان بازی را محدود کنند و علاوه بر آن سیستم اعمال محدودیت سنی در صنعت بازی های رایانه ای اعمال کنند.

مقامات قانون جدید را راهی برای مقابله با کاهش قدرت بینایی میان کودکان اعلام کرده اند. این درحالی است که شی جینپینگ رئیس جمهور چین در یک سخنرانی خواهان توجه ملی به سلامت بینایی شد.

البته پس از ابراز نگرانی مقامات چین درباره اعتیاد به بازی های رایانه ای و محتوای خشن آنها، این اقدام نشانگر برنامه ای وسیع تر برای کنترل شیوع فرهنگ بازی های رایانه ای در این کشور است.

از سوی دیگر بیانیه وزارت آموزش و پرورش چین، در ۷ وزارتخانه دیگر نیز منتشر شده است. این وزارتخانه ها اعلام کرده اند قوانین جدید را اجرا و تعداد بازی های آنلاین را کنترل می کنند. همچنین ارائه بازی های رایانه ای جدید محدود می شود. البته هیچ بازه زمانی برای آغاز اجرای طرح اعلام نشده است.

این در حالی است که مطالعات رسمی دولت چین و گزارش های مختلف رسانه ها نسبت به افزایش نرخ نزدیک بینی میان کودکان هشدار داده اند. مدت زمان طولانی استفاده از دستگاه های الکترونیکی و تکالیف سختگیرانه آموزشی دلایل این امر عنوان شده اند.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

۷۰ هزار سیم کارت مزاحم پیامکی در ۳ ماه قطع شد
الون ماسک خواهان تجزیه آمازون شد
ویدئوی کمپین تبلیغاتی ترامپ در توئیتر حذف شد
امکان حضور استارت‌آپ ها درمناقصات بخش فضایی فراهم شد