محصولات بومی «افتا» ارزیابی امنیتی می شوند


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرنگار مهر، صدور گواهی ارزیابی امنیت محصولات بومی حوزه فناوری اطلاعات در قالب آئین نامه جدیدی با همکاری مرکز ماهر سازمان فناوری اطلاعات، مرکز راهبردی افتای ریاست جمهوری و سازمان پدافند غیرعامل اجرایی می‌شود.

این توافق مشترک با هدف ارزیابی امنیتی محصولات بومی و صدور مجوز برای استفاده کسب و کارها و تسهیل کار سازمانها اجرایی می‌شود.

بر این اساس اولین گواهی های مشترک در حوزه ارزیابی امنیتی – پدافندی محصولات افتا عصر امروز یکشنبه طی مراسمی در سازمان فناوری اطلاعات و با حضور مسئولان سازمان پدافند و مرکز افتا صادر شد.

در این مراسم ابوالقاسم صادقی معاون امنیت سازمان فناوری اطلاعات گفت: گواهی ارزیابی افتا پیش از این از سال ۹۲ روی برخی محصولات حوزه امنیت صادر شده بود که شامل ۷۳ محصول می شد. از این تعداد ۵۰ محصول همچنان دارای اعتبار، ۱۱ محصول در حال تمدید مجوز و ۱۲ محصول نیز دارای گواهی منقضی هستند.

وی گفت: در آئین نامه جدید قصد صدور گواهی معتبر برای تجهیزات بومی حوزه شبکه، نرم افزارهای کاربردی و محصولات مرتبط با امن سازی و رمزنگاری داریم.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

حذف پست های مرتبط با شهید فخری زاده در اینستاگرام
تولید موبایلی که از سه جا تا می شود
مدیریت سرگرمی یکی از راههای حکمرانی فضای مجازی
وضع قوانین جدید برای کنترل گوگل و فیس بوک در انگلیس