محصولات دانش بنیان در حوزه پدافند سایبری کشور استفاده می شوند


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا فرجی‌پور امروز در رویداد دو روزه ارائه نیازهای فناورانه حوزه امنیت فناوری اطلاعات که در محل صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد، گفت: سازمان پدافند غیرعامل کشور، برنامه‌های مشخصی برای حمایت معنوی از شرکت‌های دانش بنیان و فناوری کشور به خصوص در حوزه امنیت و پدافند سایبری اجرایی کرده است.

جانشین قرارگاه پدافند سایبری افزود: ۷ سال پیش دست کشور در برخی از زمینه‌ها و محصولات کلیدی حوزه پدافند سایبری خالی بود اما اکنون شرایط فرق کرده است. اکنون شرکت‌های دانش بنیان جهادگونه در این زمینه حرکت کرده‌اند؛ در واقع شرکت‌ها صحنه را با توجه به شرایط سخت کشور خالی نکردند.

وی عنوان کرد: طی این چند سال صندوق نوآوری و شکوفایی و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز با شرایطی که کشور با آن مواجه است سعی کردند از شرکت‌ها حمایت کنند.

فرجی پور با تاکید بر اینکه ۷ سال پیش حتی یک محصول راهبردی سامانه سرپرستی و گردآوری داده یا اسکادا در کشور نداشتیم، گفت: امروز ۷ شرکت دانش بنیان اعلام کردند که این محصول راهبردی را تولید کردند و می‌توان از آن در زیرساخت‌های اساسی کشور استفاده کرد.

جانشین قرارگاه پدافند سایبری خاطرنشان کرد: در حال حاضر نمونه‌هایی از این محصول نصب شده و به کار گرفته شده است و با حداقل عیوب در حال خدمت رسانی هستند.

به گفته وی، حوزه امنیت و پدافند سایبری حوزه‌ای نیست که بازار گسترده داخلی و جهانی داشته باشد، اما نگاه به نمایشگاه صنایع بومی در این حوزه نشان می‌دهد که این شرکت‌ها رشد خوبی در بازار داخلی و خارجی داشته‌اند.

فرجی پور افزود: سازمان‌های حاکمیتی پدافند غیرعامل، افتا و سایر سازمان‌ها باید تلاش کنند علاوه بر پشتیبانی از سایر حوزه‌ها از شرکت‌های حوزه امنیت پدافند نیز حمایت کنند.

وی خاطر نشان کرد: ما سعی می‌کنیم در حد امکانات خود از شرکتهای فعال این حوزه حمایت کنیم و از طریق اعمال حاکمیت‌های لازم زیر ساخت‌های اساسی کشور را متقاعد کنیم که به جای روی آوردن به خدمات خارجی از خدمات تولید داخل استفاده کنند.

جانشین قرارگاه پدافند سایبری افزود: ما سعی کردیم پراکندگی‌هایی که در کشور در عرصه اعطای مجوز و تایید محصولاتشان بوده را به حداقل برسانیم تا شرکت‌ها بتوانند با امیدواری هر چه بیشتر وارد این عرصه شوند.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

حمله سایبری به دولت، پارلمان و دانشگاه‌های بلژیک
ناگفته‌هایی از مشکلات اینترنت ثابت/رگولاتوری مانع توسعه صنعت ICT
گوگل میزبان تبلیغات گرانفروش می شود
تولید نرم افزاری که نقاط ضعف و قوت خط تولید را مشخص می کند