محققان چینی به جنگ ماهواره های اینترنتی استارلینک می روند


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از انگجت، این بخشی از پژوهش محققان چینی است که در ژورنال« مدرن دفنس تکنولوژی» منتشر شده است.

به عقیده مولفان پژوهش، ممکن است از ماهواره های استارلینک برای مقاصد نظامی استفاده شود که هدف آن کمک به کشورهای دیگر و تهدید امنیت ملی چین باشد.

طبق گزارش نشریه ساوت چاینا مورنینگ پست، محققان خواهان توسعه قابلیت های ضدماهواره ای از جمله روش های از بین بردن سخت و نرم هستند.

روش از بین بردن سخت این ماهواره شامل نابود کردن فیزیکی آنها به وسیله موشک است. از سوی دیگر روش نرم از بین بردن ابزارهای مذکور هدف گرفتن نرم افزار و سیستم عامل ماهواره است.

علاوه بر آن محققان معتقدند باید یک سیستم نظارتی با توانایی ردیابی هریک از ماهواره های استارلینک توسعه یابد. چنین سیستم یکی از نگرانی های محققان چینی درباره احتمال ارسال بار نظامی به فضا همراه ماهواره های مذکور را برطرف می کند.

در بخشی از گزارش آمده است: هرچند استارلینک ادعا می کند یک برنامه غیرنظامی است که اینترنت پرسرعت فراهم می کند، اما پس زمینه نظامی قدرتمندی دارد. سایت های پرتاب آن در مقرهای نظامی ساخته شده اند. اسپیس ایکس قبلا بودجه هایی از نیروی هوایی آمریکا دریافت کرد تا شیوه برقراری ارتباط بین ماهواره استارلینک با هواپیمای نظامی در شرایط رمزگذاری شده را بررسی کند.

محققان چینی هشدار داده اند پروژه استارلینک سرعت ارتباطات جت های جنگنده و پهپادها را تا ۱۰۰ بار افزایش می دهد.

آنها در بخش دیگری از گزارش خود هشدار داده اند: ماهواره های پروژه استارلینک پس از تکمیل شدن قادر به حمل ابزارهای شناسایی، ناوبری و آب و هواشناسی هستند که قابلیت های جنگی ارتش آمریکا در حوزه هایی مانند شناسایی مناطق دورافتاده، ارتباطات، ناوبری و مکان یابی، حمله و غیره افزایش دهد.

در این میان محققان روش از بین بردن نرم ماهواره ها را ترجیح می دهند زیرا نابود کردن ماهواره ها زباله های فضایی به و جود می آورد که در فعالیت های چین تداخل ایجاد می کند.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

کنفرانس ظرفیت امنیت شبکه ملی اطلاعات برگزار می شود
استفاده از اینترنت استارلینک برای خودروها، هواپیماها و کشتی ها
استخدام در فیس بوک تحت تأثیر رکود اقتصادی
آشنایی باجدیدترین راهکارهای سازمانی ایرانسل در نمایشگاه شهرهوشمند