محکومیت متا و بخشش واتس‌اپ در روسیه


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، در عین حال ممنوعیت فعالیت شبکه‌های اجتماعی فیس‌بوک و اینستاگرام که قبلاً تصویب شده بود، کماکان ادامه می‌یابد.

دادگاه منطقه ترورسکوی مسکو در بیانیه‌ای مطبوعاتی اعلام کرد که شکایت دادستان‌های ایالتی مبنی بر ممنوعیت فعالیت شرکت متا در خاک روسیه را تأیید کرده است.

به گزارش خبرگزاری اینترفاکس، ویکتوریا شاگینا، وکیل متا پیش‌تر به دادگاه گفته بود که این شرکت فعالیت‌های افراطی انجام نمی‌دهد و مخالف روس هراسی است.

مشخص نیست آیا متا علیه غیرقانونی کردن فعالیت‌های فیس‌بوک و اینستاگرام در روسیه “به دلیل ممکن کردن فعالیت‌های افراطی” درخواست تجدید نظر خواهد کرد یا خیر، ممنوعیتی که فوراً اجرا خواهد شد.

روسیه در گذشته گروه‌هایی مانند طالبان و داعش را به عنوان “افراطی” معرفی کرده بود. طبق برآورد مؤسسه Insider Intelligence، فیس‌بوک در سال گذشته ۷.۵ میلیون کاربر و واتس‌اپ ۶۷ میلیون کاربر در روسیه داشتند، در حالی که اینستاگرام گفته است ممنوعیت آن ۸۰ میلیون کاربر در روسیه را تحت تأثیر قرار خواهد داد.

روسیه ابتدا فیس‌بوک را به دلیل محدود کردن امکان فعالیت رسانه‌های روسی مسدود کرد، سپس متا اعلام کرد به کاربران رسانه‌های اجتماعی در اوکراین و برخی کشورهای دیگر اجازه می‌دهد پیام‌هایی را ارسال کنند که در آنها دعوت به خشونت علیه ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه و مردم روسیه مجاز است. این امر باعث مسدود شدن اینستاگرام در روسیه شد.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

فیس‌بوک اطلاعاتی درباره توزیع تبلیغات سیاسی افشا می کند
مرکز تبادل اطلاعات کشور باید دارای مدل اقتصادی شود
اجرای قانون شبکه های اجتماعی در فلوریدا لغو شد
مسائل کلیدی در اخلاق فضایی چیست؟