مخالف فضای مجازی و استفاده مردم از این ظرفیت نیستیم


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر، آیت الله نوری همدانی عصر پنجشنبه در دیدار عیسی زارع پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، با بیان اینکه انجام کارهای مشکل و سخت باید عادت ما در زندگی باشد، گفت: کارهای آسان را همه می‌توانند انجام بدهند اما در مواقعی که کار سخت و مشکلات باشد، انسان باید قدرت و شهامت انجام آن را پیدا کند و مشکلات را از سر راه بردارد.

ایشان قیام برابر طاغوت را هنر امام خمینی (ره) و از نمونه‌های بارز کارهای سخت عنوان کرده و افزود: امام رضوان الله علیه در یک روزگار بسیار سختی که دو بلوک مهم شرق و غرب، جهان را اداره می‌کردند، به میدان آمد و اسلام را معرفی کرد.

مرجع تقلید شیعیان با اشاره حضور آیت الله رئیسی در رأس قوه مجریه بیان کرد: امروز مردم با مشکل بزرگ گرانی و معیشت و بیکاری مواجه هستند بنابراین دولت باید تلاش کند سنگ بزرگ گرانی را از پیش روی مردم بردارد.

وی به مسئله فضای مجازی اشاره کرده و گفت: اسلام می‌خواهد همیشه مردم در میدان علم و فرهنگ یکه تاز باشند و جلو بیایند، بنابراین ما مخالف فضای مجازی و استفاده مردم از این ظرفیت نیستیم بلکه معتقدیم این فضا باید به درستی مدیریت و ساماندهی شود.

آیت الله نوری همدانی افزود: امروز فضای مجازی به سرعت مطالب و اخبار را پخش و در اختیار مردم قرار می‌دهد لذا باید مراقب بود تا دشمن که حضور جدی در این فضا دارد، جوانان ما را از هویت اسلامی و ایرانی خود دور نسازد و با شایعه پراکنی و دروغ پراکنی بین مردم و حتی مسلمانان ایجاد اختلاف نکند.

مرجع تقلید شیعیان با بیان اینکه فناوری و تکنولوژی مانند آهن ربا دارای دو قطب مثبت و منفی است، عنوان کرد: فضای مجازی در عین آسیب‌هایی که دارد و باید شناسایی شود، محسناتی هم دارد که باید مورد توجه قرار گیرد و به مردم معرفی کنیم.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

تصویب اولیه طرح حریم خصوصی آنلاین در کنگره آمریکا
یاندکس مدل زبانی هوش مصنوعی خود را در دسترس عموم قرار داد
هک شدن گوشی‌های اندرویدی و اپل با جاسوس افزار ایتالیایی
اعمال محدودیت برای کودکان انگلیسی