مداخله دولت انگلیس در روند فروش یک شرکت به ان ویدیا


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سی ان بی سی، شرکت آمریکایی ان ویدیا پیشنهادی ۴۰ میلیارد دلاری را برای خرید شرکت ای آر ام ارائه کرده و اولیو داودن وزیر امور دیجیتال انگلیس در برابر این اقدام موضع گرفته است.

دولت انگلیس مشخص نکرده چه دغدغه‌هایی در حوزه امنیت ملی دارد که موجب چنین تصمیم‌گیری شده است، اما داودن تصریح کرده توصیه‌هایی در این زمینه از مقامات عالی دولتی دریافت کرده که این اقدام ان ویدیا را نگران کننده دانسته‌اند.

نهاد نظارتی دولت انگلیس در حوزه رقابت‌های تجاری به زودی مرحله اول تحقیقات خود را در مورد این نقل و انتقال آغاز می‌کند. انتظار می‌رود این گزارش قبل از ۳۰ جولای یعنی تا حدود سه ماه دیگر آماده شود. هنوز مشخص نیست آیا دولت انگلیس قصد دارد مانع خرید ای آر ام توسط ان ویدیا شود یا تنها در این زمینه ملاحظاتی دارد.

ان ویدیا در مقابل تصریح کرده که این نقل و انتقال ارتباطی با موضوعات مرتبط با امنیت ملی ندارد و این شرکت به همکاری نزدیک با مقامات و نهادهای انگلیسی برای به نتیجه رسیدن بررسی‌های آن ادامه می‌دهد.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

میزان تشعشعات امواج رادیویی به طور مستمر پایش می‌شود
فناوری وای فای ۷ با سرعت ۲ برابر بیشتر از نسخه قبلی از راه رسید
اتصال ۲۹۷ روستای دیگر به شبکه اینترنت پرسرعت همراه اول
هشدار به مدیران فناوری برای ورود به عصر رایانه‌های کوانتومی