مدرن‌ترین مرکز مکانیزه و هوشمند پست راه اندازی می شود


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرنگار مهر، عیسی زارع پور در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی نوشت: امروز سالروز قتل میرزا تقی‌خان فراهانی یا همان امیرکبیر است. مفهوم دانش و توسعه در ایران دوره معاصر با نام امیرکبیر پیوند خورده و دارالفنون از یادگارهای او به حساب می‌آید؛ بی‌راه نگفته‌ایم اگر بگوییم امیرکبیر پیشگام ارتباطات نوین در ایران بوده است.

وی ادامه داد: با دستور امیرکبیر پستخانه تأسیس شد و وی برای حفاظت محموله‌های پستی در تمامی راه‌های کشور قراول‌خانه ساخت. چاپارهای پستی از تهران به اصفهان، آذربایجان، مازندران، کرمان، خراسان، استرآباد و کرمانشاه در رفت و آمد بودند و محموله‌های پستی را به دست صاحبانشان می‌رساندند. هنوز داغ قتل امیرکبیر بر سینه شیفتگان پیشرفت و توسعه ایران سنگینی می‌کند.

وزیر ارتباطات با بیان اینکه پست قدیمی‌ترین واحد ارتباطی در کشور ما است که همان نام دیرینه خود را حفظ کرده است اما امروز تأثیری شگرف و شگفت در ارتباطات و اقتصاد دارد، خاطرنشان کرد: امروز پست پشتوانه اقتصاد دیجیتال است و تسهیل‌کننده خدمات عمومی؛ با کارکنانی پرتلاش و وظیفه‌شناس که به سازمان و کارشان متعصب و وفادارند.

وی گفت: پست این روزها در حال پوست‌اندازی و تحول است و گام‌های بلندی به سوی اصلاح فرآیندها و هوشمندسازی برداشته است. به زودی مدرن‌ترین مرکز مکانیزه و هوشمند تجزیه و مبادلات در پست آغاز به کار می‌کند و فصل جدیدی از خدمات پستی رقم خواهد خورد.

زارع پور خاطرنشان کرد: در جریان مشکلات همکاران در شرکت ملی پست هستم و برای حل آنها اقدامات اساسی در جریان است که انشالله در آینده اطلاع رسانی خواهد شد.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

حمله سایبری به سیستمهای فناوری اطلاعات فولاد کشور دفع شد
دومین پرتاب تحقیقاتی ماهواره بر «ذوالجناح» انجام شد
تبدیل وضعیت دو پژوهشکده پژوهشگاه فضایی ایران از اصولی به قطعی
رضایت ۷۴ درصدی مردم از اپلیکیشن‌های سلامت