مدعیان جریان آزاد اطلاعات سانسورچیان واقعی فضای مجازی‌اند


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

رضا تقی پور انوری در گفتگو با خبرنگار مهر، در واکنش به اقدامات یکجانبه شبکه‌های اجتماعی خارجی مانند توئیتر و اینستاگرام در حذف مطالب کاربران ایرانی در محکومیت ترور شهید قاسم سلیمانی و انتشار مطالب دونالد ترامپ علیه ایران، اظهار داشت: ماهیت و ذات رسانه‌های اجتماعی نظیر اینستاگرام و توئیتر از قبل برای ما و کارشناسان فضای مجازی مشخص بود.

وی گفت: اما امروز این شبکه‌های اجتماعی، چهره کریه خود را برای عموم مردم به نمایش گذاشته و آن پوشش مخملی که روی مشت آهنین بود را کنار زدند.

آنهایی که از «اینترنت باز» صحبت می‌کنند دست به سانسور می‌زنند

عضو حقیقی شورای عالی فضای مجازی ادامه داد: امروز کسانی که ادعای حمایت از جریان آزاد اطلاعات داشته و این مفهوم را در استراتژی‌های خود مدام تبلیغ کرده و صحبت از «اینترنت باز» می‌کنند، اینگونه دست به سانسور می‌زنند. آن‌هم یک سانسور هدفمند علیه قهرمان ملی یک کشور، قهرمان کشورهای منطقه و علیه نابودگر داعش و کسی که دنیا، وی را به عظمت یاد می‌کند.

وی با اشاره به اینکه ما می‌بینیم در همه دنیا دوستداران سردار قاسم سلیمانی چگونه برای شهادت وی ابراز احساسات می‌کنند، گفت: حذف این پیام‌ها در فضای مجازی به طور مشخص یک افتضاح رسانه‌ای برای آمریکا و شرکتهایی است که جیره خوار حاکمیت آمریکا هستند. متاسفانه این شبکه‌ها تاکنون این چهره را پنهان نگه داشته بودند و امروز این چهره کریه را به وضوح به نمایش گذاشتند.

تقی پور انوری با بیان اینکه مردم دنیا قطعاً این موارد را مشاهده کرده و پی به ماهیت زشت، خشن و امنیتی این فضا می‌برند، گفت: به وضوح مشخص است که این شبکه‌ها چگونه به اسم جریان آزاد اطلاعات تا به حال مردم را غافل نگه داشته بودند و امروز با توجه به اتفاقاتی که پیش آمده، مجبور شدند چهره اصلی شان را به نمایش بگذارند.

سانسورچیان واقعی فضای مجازی مشخص شدند

وی تاکید کرد: قطعاً مردم ما با نبوغ، خلاقیت و نوآوری از موانعی که استکبار جهانی در مسیر انتشار اظهارات، ابراز احساسات و عظمت و شکوه سردار سلیمانی در فضای مجازی ایجاد کرده، عبور می‌کنند.

وزیر اسبق ارتباطات گفت: کاربران ما باید به سرعت و با وسعت تمام، در سایر رسانه‌های اجتماعی که این محدودیت‌ها وجود ندارد، عظمت و شکوه سردار سلیمانی را به رخ جهانیان بکشند.

تقی پور انوری با تاکید بر اینکه سانسورچیان واقعی فضای مجازی کسانی هستند که صدای مردم و مظلومان و صدای جبهه مقاومت را فیلتر می‌کنند، گفت: امروز در شبکه‌های اجتماعی صف آرایی میان قاتلان، خونخواران و ظالمان با مظلومان و محرومان شکل گرفته است و جایگاه پیام رسان‌هایی مانند توئیتر و اینستاگرام که دست به سانسور گسترده می‌زنند نیز، مشخص است.

عضو حقیقی شورای عالی فضای مجازی با بیان اینکه قطعاً مردم مظلوم جهان از این موانع عبور خواهند کرد و صدایشان را به گوش جهانیان می‌رسانند، در خصوص اقدام شورای عالی فضای مجازی در برخورد با رفتار جانبدارانه اینستاگرام در حذف مطالب کاربران ایرانی، گفت: مصوبه ۱۳ خرداد سال ۹۶ شورای عالی فضای مجازی این پتانسیل و ظرفیت را دارد که با فعالیت‌های غیرقانونی و هنجارشکنانه این گونه نرم افزارها مقابله کند.

اینستاگرام عزت ملی ما را پایمال کرد

وی با اشاره به اینکه شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام، هویت و عزت ملی ما را نادیده گرفته و پایمال می‌کنند، ادامه داد: این شبکه اجتماعی با حذف مطالب و اکانت کاربران ایرانی، مردم ما را تحقیر کرد. حذف پیام یک فرد، بی احترامی و اهانت بزرگ محسوب می‌شود و قطعاً مردم ما این موضوع را تحمل نخواهند کرد.

تقی پور انوری با تاکید بر اینکه مصوبه ساماندهی فعالیت پیام رسان های خارجی در کشور، این ظرفیت را دارد که بتوان با رفتارهای غیرقانونی این شبکه‌ها برخورد کرد، افزود: مردم باید از مسئولان، اجرای این مصوبه و قانون را مطالبه کنند تا در یک فضای امن و سالم و مطمئن بتوان از فضای مجازی استفاده کرد.

وی گفت: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری، قطعاً امروز فضای مجازی امتداد فضای حقیقی در زندگی مردم است و می‌دانیم که باید از مزیت‌های این فضا استفاده کنیم؛ اما اینکه تعدادی نرم افزار و پیام رسان با ماموریت مشخص و اینگونه مفتضحانه بخواهند این فضا را به لجن بکشند و صدای حق مردم را با این وضع فجیع، قطع و سانسور کنند، مورد تحمل مردم نیست.

لزوم تصمیم جدی در برخورد مقتدرانه با اینستاگرام

عضو حقیقی شورای عالی فضای مجازی خاطرنشان کرد: این مطالبه باید شکل بگیرد و هم اکنون نیز موقع آن است که تصمیم جدی در برخورد مقتدرانه با این پیام رسان های مفتضح صورت بگیرد.

وی با اشاره به سیاست دوگانه توئیتر در حذف محتوای خشونت آمیز به رغم انتشار توئیتهای تهدیدآمیز ترامپ، گفت: این مشخص است که اساس کار شبکه‌های اجتماعی جیره خوار آمریکا، این است که فرهنگ غرب و استکبار جهانی که فرهنگ سلطه و ظلم است را به خورد ملت‌ها بدهند.

تقی پور با تاکید بر اینکه اینها ملت‌های مظلوم تحت ستم که از موجودیت و کشورشان دفاع می‌کنند را تروریست و قاتلان حاج قاسم سلیمانی را افراد صلح طلب می‌نامند، ادامه داد: مشکل شبکه‌های اجتماعی امروز دنیا این است که اینها برای مصارف داخلی خود، برای انتخاباتشان و سایر مقاصد شومی که در ذهن دارند، تعاریف را تغییر داده و سیاست دوگانه دارند.

عضو حقیقی شورای عالی فضای مجازی تاکید کرد: هیچ عقل سلیمی، تروریسم دولتی را نمی‌پذیرد و ما شاهد هستیم کشوری که شعار مبارزه با تروریسم می‌دهد و کشور ما را به بهانه اینکه قانون مبارزه با تامین مالی تروریسم را آنطور که می‌خواهند نمی‌پذیرد، محدود می‌کند، خود به جنگ افروزی در دنیا می‌پردازد؛ این تعاریف دوگانه، برای فرار از عواقب اتفاقاتی است که در دنیا رقم زده‌اند.

تقی پور همچنین افزود: امروز جای شهید و جلاد در دنیا عوض شده و جلادان آمریکایی، اسم خود را صلح طلب گذاشته‌اند.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

نخست وزیر انگلیس «جف بزوس» را درباره مالیات به چالش می کشد
امکان گفتگوی مستقیم صوتی با وزیر ارتباطات فراهم شد
نتایج تحقیق کمیسیون فدرال تجارت از ادغام شرکت های فناوری
چالش های «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی ها» در بخش ICT