مردم استونی آنلاین رای می دهند


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آسوشیتدپرس، در سال ۲۰۰۷ میلادی حملات سایبری روسیه به شبکه‌های دولتی در استونیا، مشکلات بزرگی را به وجود آورد.

اما امروز این کشور چنان از دفاع سایبری خود اطمینان دارد که تنها کشور در جهان است که اجازه رأی گیری اینترنتی برای کل رأی دهندگان را در هر انتخابات فراهم می‌کند. اکنون نیز این امکان را در انتخابات پارلمان اروپا برای رأی دهندگان فراهم کرده است.

امکان رأی دهی اینترنتی یا i-voting از ۲۰۰۵ میلادی در این کشور فراهم شده است. جالب آنکه تعداد رأی دهندگانی که از اینترنت برای این فرایند استفاده می‌کنند، در هر انتخابات افزایش یافت. به طوری که در انتخابات ملی این کشور در ماه مارس حدود ۴۴ درصد رأی دهندگان از طریق اینترنتی رأی دادند.

برای رأی دهی اینترنتی، کاربران باید یک اپلیکیشن مخصوص دانلود و سپس خود را احراز هویت کنند. در مرحله بعد فهرست کاندیداهای انتخاباتی داخل یک اتاقک رأی دهی مجازی نمایش داده می‌شود و کاربر می‌تواند کاندیدای مورد نظر خود را انتخاب کند.

انتخابات پارلمان اروپا از ۲۳ تا ۲۶ می در سراسر ۲۸ کشور عضو برگزار می‌شود. در این انتخابات ۷۵۱ نماینده برگزیده می‌شوند که ۶ نفر آنها به استونی تعلق دارند.

سیستم رأی دهی آنلاین استونی از ۱۰ تا ۴ روز قبل از برگزاری انتخابات فعالیت می‌کند. افراد می‌توانند گزینه‌های مختلفی را انتخاب کنند و در نهایت آخرین رأی آنان محاسبه می‌شود. هدف از این کار اجتناب از اجبار رأی دهندگان است.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

نام ۱۰ دانشگاه برتر در هوش مصنوعی/ کشورهای پیش‌رو در AI کدامند
رگولاتور چین درباره توزیع کنندگان تراشه خودرو تحقیق می کند
توئیتر حساب جعلی نویسنده مشهور را تایید و بعد رد کرد
محصولات آینده نوکیا فاش شد