مسئله کشور مسدود کردن یک پیام رسان نیست/ فضای سایبری مدیریت شود


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرنگار مهر، محمد رضا فرجی پور صبح چهارشنبه در جلسه رزمایش سایبری استان سمنان (پایلوت کشوری) به میزبانی سالن مدیریت بحران استانداری با بیان اینکه مسئله کشور مسدود کردن یک پیام رسان نیست بلکه ریشه حکمرانی یک عده از پیام رسان ها باید خشکانده شود، ابراز داشت: چنانچه فضای مجازی مدیریت نشود تبدیل به یک چالش ملی خواهد شد لذا مدیریت فضای سایبری امروز یک ضرورت محسوب می شود.

وی با بیان اینکه فضای مجازی برای کسانی که می خواهند بر دنیا حکومت کنند جذابیت دارد، افزود: این رزمایش در واقع مدیران را متوجه خطر سایبری می کند لذا باید رویکرد درستی را در صیانت و امنیت فضای سایبری داشته باشیم.

جانشین قرارگاه سایبری سازمان پدافند غیرعامل کشور با بیان اینکه آموزش درسطح مدیران ارشد موثر در تصمیم گیری و تصمیم سازی ها یک ضرورت است، ابراز داشت: غوطه ور شدن دستگاه ها در فضای سایبری باعث از دست دادن فرصت های ارزشمند و مواجه با تهدیدهای بسیار شد لذا امروز مراقبت از فعالیت در این فضا به عنوان یک ضرورت، همت و خرد جمعی را می طلبد.

فرجی پور با بیان اینکه فضای مجازی به عنوان یک بستر برای حکمرانی دنیا باید مدیریت شود، ابراز داشت: ۲۵ سند دفاع سایبری دنیا را مورد مطالعه قرار دادیم و نتیجه تحقیقات نشان داد بسیاری از کشورهای دنیا سند راهبردی امنیت سایبری و دفاع سایبری دارند که باید این مهم در کشور نیز تبیین شود.

وی افزود: در دنیا گروهی منکر تهدید فضای مجازی و آسیب های ناشی از آن هستند و عده دیگر با نگاهی بدبینانه فضای مجازی را صرفا تهدید می دانند و امنیتی با آن برخورد می کنند وما وظیفه داریم ببینیم دنیا امروز چه رویکردی دارد و در راستای آن از این فضا صیانت کنیم.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

ضرورت راه‌اندازی پلتفرم‌های مشترک با کشورهای اسلامی
اپ اخبار جعلی واکسیناسیون از اپ استور حذف شد
قرار نیست ارتباط مجازی ما با دنیا قطع شود
آخرین قانون ما درباره استقلال فضای مجازی به ۱۳ سال قبل بر می گردد