مسابقه ایده پردازی اپلیکیشن های نجومی برگزار می شود


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرنگار مهر، مسابقه «ایده پردازی اپلیکیشن نجومی سها» به مناسبت هفته جهانی نجوم و با هدف ایجاد بستر رقابتی میان جوانان خلاق و نوآوران، پرورش ایده‌های خلاقانه در حوزه برنامه‌نویسی موبایل و شناسایی توانمندی‌ها و هدایت استعدادها در حوزه برنامه‌نویسی برای تحقق بخشی از نیازهای کاربردی جامعه و همچنین ترویج دانش نجوم اجرا می‌شود.

پذیرش آثار به این مسابقه از اول خردادماه جاری آغاز می شود و تا ۳۱ شهریورماه علاقه مندان می توانند آثار خود را به این دوره از مسابقات ارسال کنند. داوری آثار از اول تا ۱۲ مهرماه انجام می شود و همزمان با هفته جهانی فضا در ۱۸ مهرماه امسال، برگزیدگان نهایی اعلام شده و مورد تقدیر قرار می گیرند.

اپلیکیشن نویسان باید نسبت به ارسال ایده‌های خود در محورهای آموزشی و پژوهشی، سرگرمی و بازی و کاربردی در حوزه نجوم و اکتشافات فضایی اقدام کنند.

آثار ارسالی توسط متخصصان مورد داوری قرار گرفته و براساس پارامترهایی از جمله میزان نوآوری، میزان برآورده کردن نیازهای جامعه و میزان علمی و اصولی بودن ایده و کارآیی آن ارزیابی می شوند. در نهایت نیز به ۳ ایده برگزیده به ترتیب جوایز ۵ میلیون، ۴ میلیون و ۳ میلیون تومانی از سوی سازمان فضایی ایران تعلق می گیرد.

شرایط پذیرش آثار ارسالی به مسابقه ایده پردازی اپلیکیشن های نجومی به شرح زیر است:

۱-ایده، قابلیت پیاده سازی در دستگاه های همراه را داشته باشد.

۲- ایده‌ها به همراه طراحی اولیه (Proto type) ارسال شوند. (طراحی اولیه عبارتست از طراحی گرافیکی از جزئیات اپلیکیشن از جمله معرفی منوها، فیلدها و نحوه جانمایی آن ها در اپلیکیشن و نحوه عملکرد اپلیکیشن)

۳- ارائه جزئیات کامل ایده (فازبندی و زمانبندی) با هدف پیاده‌سازی عملی

۵- تناسب ایده با محورهای اعلام شده در مسابقه


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

گوشی ارزان قیمت جدید شیوآمی عرضه شد
تولید لپ تاپ با قطعات کاملاً جداشونده و قابل تعمیر
هوشمند شدن روند بلوکه کردن حساب‌های متخلف در توئیتر
هدایای ایرانسل به مناسبت «روز پدر» اعلام شد