مسابقه چالش‌‎های حوزه فناوری اطلاعات برگزار شد


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر، مسابقات فین تک شریف به عنوان سومین دوره از مسابقات چالش های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات در محل باشگاه کسب ‌و کار دانش بنیان دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد.

مسابقات چالش های حوزه فناوری اطلاعات با هدف حل چالش‌های موجود در این حوزه و با هدف شناسایی افراد توانمند برای حل این چالشها برگزار می شود و در هر کدام از این رویدادها یک چالش خاص در حوزه ICT مورد هدف قرار می‌گیرد. از این رو سومین دوره از این مسابقات به مسابقات فین‌تک دانشگاه صنعتی شریف (Fintech Challenge) اختصاص یافت که هدف آن حل مسائل واقعی فینتکی، خلاقیت و نوآوری در فناوری‌های نوین مالی، بانکداری و پرداخت الکترونیک به همراه معرفی استارتاپ‌های برتر این حوزه به سرمایه‌گذاران بود.

علی روزی طلب، دبیر اجرایی سومین دوره از مسابقات فین‌تک چلنج دانشگاه شریف گفت: هدف اصلی این مسابقات شناسایی افراد با توانایی حل چالش و اتصال آنها به بازار کار است، بنابراین از کلیه علاقه‌مندان و استارت‌آپ‌ها به این حوزه برای شرکت در این مسابقات دعوت به عمل آمد و حدود ۳۰۰ نفر در این مسابقات ثبت‌نام کردند که در نهایت حدود ۲۰۰ نفر در این مسابقه شرکت کردند.

وی با بیان اینکه پراکندگی این افراد از تهران و صرفا از دانشگاه شریف نبوده و از همه شهرستان‌ها در این چالش حضور داشتند، افزود: در کنار این اکوسیستم، از تعدادی از شرکت‌ها نیز دعوت شد تا به عنوان سرمایه‌گذار در این رویداد حضور پیدا کرده و علاوه بر آشنایی با شرکت‌کنندگان، بتوانند برای رفع چالش‌های اصلی مسابقه که براساس نیاز آنها انتخاب شده به بازار کار متصل شوند و نیاز بازار کار در این حوزه را برطرف کنند.

به گفته روزی‌طلب، این مسابقات در سه چالش فنی و یک چالش ایده‌پردازی برگزار شد و شرکت‌کنندگان ۱۰ ساعت برای ارائه راه‌حل های خود زمان داشتند.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

رونمایی از گوشی جدید نوکیا ۲.۳ در قاهره
گوشی هواوی نخست وزیر انگلیس جنجال آفرین شد
رگولاتوری خواستار آزادسازی باند فرکانسی در اختیار صدا و سیما شد
فیس بوک به پناهگاه مجرمان تبدیل شده است