مسیر تثبیت تزریق ماهواره به لایه لئو هموار شد


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرنگار مهر، عیسی زارع پور در شبکه‌های اجتماعی نوشت: در ایام پربرکت شعبانیه که زمین و زمان به یمن ولادت ائمه اطهار منور است و باران رحمت پروردگار در زمین جاری است امروز با تلاش و مجاهدت جوانان متخصص و انقلابی این سرزمین و به دست سبزپوشان سپاه اسلام، ماهواره نور ۲ در شانه ماهواره بر بومی قاصد با موفقیت برای اولین بار در مدار ۵۰۰ کیلومتری زمین قرار گرفت.

وی گفت: به این ترتیب مسیر تثبیت تزریق ماهواره به لایه لئو که دستور ریاست جمهور و مصوبه اولین جلسه شورای عالی فضایی در دولت مردمی بود، هموار شد.

وزیر ارتباطات تاکید کرد: ماهواره نور ۲ که نخستین سیگنال‌های آن توسط ایستگاههای زمینی با موفقیت دریافت شد ماهواره‌ای سنجشی – شناسایی است که هر ۹۰ دقیقه به دور زمین گردش خواهد کرد و در هر شبانه روز ۱۶ بار از فراز سپهر ایران زمین می‌گذرد و ماموریتش حداقل ۳ سال ادامه خواهد داشت.

زارع پور گفت: این موفقیت ارزشمند را به محضر رهبر فرزانه انقلاب، ریاست جمهور، مردم سرفراز ایران، دانشمندان مجاهد نیروی هوافضای سپاه و همه متخصصان و تلاشگران صنعت فضایی کشور تبریک می‌گویم.

وی افزود: به تدریج با تکمیل حلقه‌های دانش ساخت و پرتاب ماهواره به فضل خداوند، مسیر قراردادن ماهواره‌های مورد نیاز کشور در مدارات مختلف زمین را با سرعت طی خواهیم کرد. آری، دانش اگر در ستاره ثریا باشد ایرانیان آن را به دست خواهند آورد.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

ارتقای زیست‌بوم هوش مصنوعی برای بهبود سیاستگذاری و توسعه کسب‌وکار
تامین سرویس‌ مورد نیاز دستگاه‌ها برای اتصال به پنجره دولت هوشمند
ابداع اپلیکیشنی برای حمل و نقل نابینایان با وسایل نقلیه عمومی
توئیتر به علت نقض حریم شخصی کاربران ۱۵۰ میلیون دلار غرامت می‌دهد