مشکل تراشه های اینتل اطلاعات کاربران را فاش می کند


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ایونینگ استاندارد، یک مشکل مهم در تراشه رایانه های مختلف اطلاعات شخصی صدها میلیون نفر را در معرض خطر هک شدن قرار می دهد.

درهمین راستا کارشناسان گوگل به مشکلاتی در تراشه های اینتل، AMD و ARM اشاره کردند که به طور گسترده در تمام دستگاه ها استفاده می شود.

 این مشکل به هکرها اجازه دسترسی به حافظه kernel را می دهد. احتمال دارد رایانه هایی که از ۱۰ سال قبل تا به امروز با تراشه های اینتل ساخته شده اند، با این مشکل دست و پنجه نرم کنند. همچنین حدود ۸۰ درصد رایانه های پی سی جدید و ۹۰ درصد لپ تاپ های حاوی پردازشگر اینتل نیز در معرض این خطر قرار دارند.

هر دو شرکت اینتل و گوگل مشغول برنامه ریزی برای افشای مشکلات تراشه ها در هفته آتی هستند. آنها تخمین می زنند تا این زمان راه حلی برای مشکلات یافته خواهد شد.

البته طبق گزارش مرکز ملی امنیت سایبری انگلیس  تاکنون نشانه ای مبنی بر سواستفاده از این مشکل در تراشه ها مشاهده نشده است.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

موس جدید برای کنترل راحت تر تماس‌های ویدئویی
۵۰۰ هزار گوشی آیفون قاچاقی وارد ایران شد
مجوز فعالیت خدمات دهندگان اینترنت TD-LTE تمدید می‌شود
بررسی همترازی دبیر شورای فناوری اطلاعات با معاون وزیر در دولت