مصوبات جلسه ۲۳ شورای اجرایی فناوری اطلاعات ابلاغ شد


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرنگار مهر، با استناد به ماده (۴) قانون وظایف و اختیارات وزارت ارتباطات و ماده (۵) اساسنامه شورای اجرایی فناوری اطلاعات و نیز بند «۶» ماده (۳) آئین‌نامه داخلی این شورا، مصوبه جلسه ۲۳ شورای اجرایی فناوری اطلاعات توسط وزیر ارتباطات ابلاغ شد.

این مصوبه که به تأیید رئیس جمهور نیز رسیده، به‌منظور ایجاد هم‌افزایی و هم‌راستا شدن کلیه طرح‌ها و پروژه‌های ارائه خدمات الکترونیکی با رویکرد گذار به دولت هوشمند، از سوی عیسی زارع پور به دستگاه‌های مرتبط و نهادهای مسئول ابلاغ شده است.

بیست و سومین جلسه شورای اجرایی فناوری اطلاعات ۱۴ بهمن ماه سال ۱۴۰۰ با حضور رئیس جمهور برگزار شد.

در این جلسه ۵ موضوع شامل تدقیق شناسنامه خدمات و بهینه‌سازی فرایندهای دستگاه‌های اجرایی، جایگاه سازمانی و مدیریت توسعه دولت هوشمند دستگاه‌های اجرایی، اجرای تکالیف باقی‌مانده برای گذار به دولت هوشمند، یکپارچگی توسعه دولت الکترونیکی و پنجره واحد خدمات و اصول حاکم و الزامات توسعه دولت هوشمند به تصویب رسید.

تسریع در انجام تکالیف باقیمانده دستگاه‌های اجرایی، آسیب‌شناسی پروژه‌ها و سامانه‌های اولویت دار و نیز باز مهندسی ارائه خدمات الکترونیکی با هوشمند سازی و کاهش مراجعات مردمی به دستگاه‌های اجرایی و نهادهای عمومی و همچنین بهبود مدیریت و راهبری و ایجاد یکپارچگی در توسعه دولت هوشمند، از جمله اهداف تصویب این مصوبات است.

هم اکنون وزیر ارتباطات مصوبات این جلسه را شامل یک مقدمه، پنج بخش، شش ماده و شش تبصره که به تأیید و توشیح ابراهیم رئیسی رئیس جمهور رسیده، ابلاغ کرده است.

مستندات این مصوبه در دبیرخانه شورای اجرایی فناوری اطلاعات نگهداری می‌شود.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

تعلیق فروش کارخانه تولید تراشه انگلیس به چین
دومین تحقیقات انگلیس از تبلیغات گوگل آغاز شد
ارتقای زیست‌بوم هوش مصنوعی برای بهبود سیاستگذاری و توسعه کسب‌وکار
تامین سرویس‌ مورد نیاز دستگاه‌ها برای اتصال به پنجره دولت هوشمند